1. Oyuna Yeni Başlayacağım Hangi Expansion İyi

Sa arkadaşlar hangi expansion iyi daha çok hangisinde oyun oynanıyor.

2. Sa arkadaşlar hangi expansion iyi daha çok hangisinde oyun oynanıyor.
    İki tane kaldı zaten, 2007 The Burning Crusade ve 2010 Cataclysm server'ları oyuncusuzluktan kapatıldı. 2012 Mists of Pandaria halen açık ve üzerinde çok uğraşılmış bir yer ama onda da oynayan çok azaldı.
    Herkesin yoğun olarak oynadığı sadece 2009 Wrath of the Lich King.

Warmane ana sayfada www.warmane.com sağ taraftaki listeden anlık oyuncu sayısını görebilirsin. Mavi-beyaz logolular Wrath of the Lich King, MISTA yazan Mists of Pandaria.

Torrent linklerinin olduğu download sayfasından:
    https://www.warmane.com/download
    Wrath of the Lich King ya da Wrath of the Lich King (Old) yazanı seçip indir. Aradaki fark Old yazan ilk hali daha rahat çalışır, benim gibi eski oyuncuların sevdiği görünümde. Diğeri daha yeni LoD paketinin karakter modellemesini kullanıyor. Daha güçlü bir kart isteyebilir, gençlere parlak yanar döner olması daha güzel geliyor.

Ana sayfadaki listede gördüğün gibi 4 tane server var.
    - Icecrown en kalabalık olan, 12 bin oyuncu sınırı var, hesabın Premium değilse (senden bir önceki mesajda anlatıyorum) Login ekranında sıra beklersin.
    Normal oyuna göre x7 daha hızlı lvl atlatıyor.
    - Lordareon eski orjinaldeki Wrath of the Lich King gibi çarpan x1, sadece dungeon-raid gibi özellikleri biraz daha zorlaştırılmış halde. Buna Progressive realm deniyor.
    - Frostmourne çarpan olarak x7 ama dungeon-raid özelliği Progressive realm şeklinde. Üçüncü bir özelliği de her yıl 15 Nisan'da mevcut karakterler Icecrown'a taşınıp sıfırlanacak (herşey silinecek) ve 2009'da oyunun ilk çıktığı dönemden 3'er aylık artışlarla 2010 Aralık ayında Cataclysm çıktığı hale kadar gelecek, sonra gene reset. O bakımdan orada karakter açarsan 15 Nisan 2021 tarihi aklında olsun.
    - Blackrock denen yer ise eğlencelik, İngilizcesi Fun server. Doğrudan 80'de başlayıp giriş seviyesi üst baş alıyorsun, tamamen PvP yani oyuncu oyuncuya karşı oynayıp zaman geçiriyorsun. Para dahil herşey bedava. Kendini en iyi oyuncu diye ispatlamaya çalışıyorsun işte...

Listeden göreceğin gibi çoğunluk en kalabalık ve kolay olan Icecrown'ı tercih eder, Türklerin çoğunu da orada bulursun. Aynı zamanda nefret edeni de çoktur, sakın başlama diyen çıkacaktır.

3. İki tane kaldı zaten, 2007 The Burning Crusade ve 2010 Cataclysm server'ları oyuncusuzluktan kapatıldı. 2012 Mists of Pandaria halen açık ve üzerinde çok uğraşılmış bir yer ama onda da oynayan çok azaldı.
    Herkesin yoğun olarak oynadığı sadece 2009 Wrath of the Lich King.

Warmane ana sayfada www.warmane.com sağ taraftaki listeden anlık oyuncu sayısını görebilirsin. Mavi-beyaz logolular Wrath of the Lich King, MISTA yazan Mists of Pandaria.

Torrent linklerinin olduğu download sayfasından:
    https://www.warmane.com/download
    Wrath of the Lich King ya da Wrath of the Lich King (Old) yazanı seçip indir. Aradaki fark Old yazan ilk hali daha rahat çalışır, benim gibi eski oyuncuların sevdiği görünümde. Diğeri daha yeni LoD paketinin karakter modellemesini kullanıyor. Daha güçlü bir kart isteyebilir, gençlere parlak yanar döner olması daha güzel geliyor.

Ana sayfadaki listede gördüğün gibi 4 tane server var.
    - Icecrown en kalabalık olan, 12 bin oyuncu sınırı var, hesabın Premium değilse (senden bir önceki mesajda anlatıyorum) Login ekranında sıra beklersin.
    Normal oyuna göre x7 daha hızlı lvl atlatıyor.
    - Lordareon eski orjinaldeki Wrath of the Lich King gibi çarpan x1, sadece dungeon-raid gibi özellikleri biraz daha zorlaştırılmış halde. Buna Progressive realm deniyor.
    - Frostmourne çarpan olarak x7 ama dungeon-raid özelliği Progressive realm şeklinde. Üçüncü bir özelliği de her yıl 15 Nisan'da mevcut karakterler Icecrown'a taşınıp sıfırlanacak (herşey silinecek) ve 2009'da oyunun ilk çıktığı dönemden 3'er aylık artışlarla 2010 Aralık ayında Cataclysm çıktığı hale kadar gelecek, sonra gene reset. O bakımdan orada karakter açarsan 15 Nisan 2021 tarihi aklında olsun.
    - Blackrock denen yer ise eğlencelik, İngilizcesi Fun server. Doğrudan 80'de başlayıp giriş seviyesi üst baş alıyorsun, tamamen PvP yani oyuncu oyuncuya karşı oynayıp zaman geçiriyorsun. Para dahil herşey bedava. Kendini en iyi oyuncu diye ispatlamaya çalışıyorsun işte...

Listeden göreceğin gibi çoğunluk en kalabalık ve kolay olan Icecrown'ı tercih eder, Türklerin çoğunu da orada bulursun. Aynı zamanda nefret edeni de çoktur, sakın başlama diyen çıkacaktır.
    Froustmourne'da karakterler nisan ayında taşınıp sıfırlanacak derken,yani herşey gidecek mi itemler paralar falan, öyleyse kasmayayım boşuna :D Nerdeyse coins'le karakter alacaktım bir de

4. Froustmourne'da karakterler nisan ayında taşınıp sıfırlanacak derken,yani herşey gidecek mi itemler paralar falan, öyleyse kasmayayım boşuna :D Nerdeyse coins'le karakter alacaktım bir de
    "Üçüncü bir özelliği de her yıl 15 Nisan'da mevcut karakterler Icecrown'a taşınıp sıfırlanacak (herşey silinecek)"

Evet herşey, senin karakterine ait herşey Icecrown'a taşınacak, ama guild'in, guild bankası, arena grubun vs türü şeyler tümüyle silinecek. + olarak Icecrown'da aynı isimde önceden açılmış başka karakter varsa seninkinin ismini de silecek, karakter ekranından yeni isim vermen gerekecek.
    EK: HAYIR paran, item, üst baş vs taşınacak silinmeyecek!

İşte senin keyfine / oynayış biçimine kalmış bir şey. Genel olarak Frostmane güzeldir. Ben de Nisan sonu gibi orada yeni karakter açmayı planlıyorum. 15 Nisan'da Start verilecek olsa da ilk 1 hafta kimseye oynamasını tavsiye etmem, rahatsız edici şekilde kalabalık oluyor, 1 görev item'ı almak için 30 kişi sıra bekliyor...
    Edited: February 1, 2021 Reason: EK

5. Çok teşekkürler cevap için peki froustmourne'da karakter almak yanlış mı olur ? Sonuçta karakter taşınacaksa

6. Çok teşekkürler cevap için peki froustmourne'da karakter almak yanlış mı olur ? Sonuçta karakter taşınacaksa
    15 Nisan'dan sonra Icecrown'da karakter almış olacaksın.
    Sadece ismin garantisi yok.
    Onu da Armory'den http://armory.warmane.com/ kontrol edebilirsin ya da Icecrown'da aynı isimde 1 lvl karakter açıp taşınmadan sonra silebilirsin.

7. Teşekkür ettim bende peki
    Lordareon bu serverde silinme gibi bir mesele var mı peki _?

8. Teşekkür ettim bende peki
    Lordareon bu serverde silinme gibi bir mesele var mı peki _?
    Frostmourne'u oyuna ve Warmane'e bir tazelik getirsin diye geçen yıl 15 Nisan'da başlattılar, daha 1 yıl bile olmadı.
    Yok diğerleri anlattığım gibi.

Lordareon x1, Icecrown x7, Blackrock anında 80. Lordareon ve Frostmourne progressive realm. O kadar.

9. Cevaplarınız için teşekkür ettim.Ben Icecrown da açtım.Orda warrior açtım.Güçlü olduğu için ancak hızlı ilerlemem için ne yapmam gerekir.Birde macro varmıs oyunda o nasıl oluyor birde neye göre ban atıyorlar acaba ?

10. Cevaplarınız için teşekkür ettim.Ben Icecrown da açtım.Orda warrior açtım.Güçlü olduğu için ancak hızlı ilerlemem için ne yapmam gerekir.Birde macro varmıs oyunda o nasıl oluyor birde neye göre ban atıyorlar acaba ?
    Rica ederim.

Bak geçen hafta başka bir Warrior için 70'den 80'e kadar yapması gerekenleri yazdım:
    http://forum.warmane.com/showthread.php?t=431320
    Aynı başlıkta Carbonite adlı add-on'u şiddetle öneriyorlar.

Add-on denen şey macro'ların bir araya toplandığı, arayüzü de değiştiren yardımcı programlar/script'ler oluyor.
    Ayrıca daha özelde sen de macro kullanabilirsin elbette. Konuşma satırına /macro yazıp Enter yaparak ya da ESC > Macros'a tıklayarak yazılan pencereyi açıyorsun. Örneğin belli vuruş/büyü hareketlerini ardarda cast komutuyla yazıp ikon atayarak bir macro yapabiliyorsun. Ya da en basitinden örneğin bir tane Mor'ladim diye öldürmen gereken undead görev canavarı oluyor, onu gezerken bulmak için /tar mor'ladim yazıp ikon atayıp butonların oraya ekliyorsun. Tıkladıkça Tar (yani Target) komutu, görüş mesafendense hedefe yerleştiriyor gibi...

Ban derken? Kurallara uyacaksın işte, en temel olarak hile programı/hack programı kullanmayacaksın.
    Genelde en çok olan ban sebebi dungeon'da hakkın olmadığı halde düşen şeye Need demen ya da Roll atman. Sana uymayan bir şeyde alırsan ve biri bile ekran görüntüsüyle şikayet ederse galiba 3 gün engelleniyorsun.
    Ayrıca başka oyunculara haklı bile olsan özelden İngilizce küfür yazma, ırkçı hakaret vs asla yapma. Sonra altını ya da hesabı Warmane'in sistemi dışındaki sitelerden almaya kalkarsan ya da kendi hesabını satmaya kalkarsan da kalıcı olarak banlanırsın.
    Tamam hepsini buldum: http://forum.warmane.com/showthread.php?t=65037

Warrior'a dönersek eğer 10'u geçtiysen talent olarak Arms'la gitmeni öneririm. Ben genelde kasarken onu kullanırım, çok da eğlencelidir. Ama öte yandan dungeon'la yükselmek hoşuna gidiyorsa veya dungeon'a çabuk girmek istiyorsan, Prot kullanıp tank olursan da çok keyif aldığın gibi 80'de iyi bir tank olarak devam edebilirsin. Dungeon grupları 3 DPS + 1 Tank ve 1 Healer olduğundan ve Tank olmak daha sorumluluk istediğinden az kişi seçer, o yüzden de 15-60 arasında dungeon sırası bir türlü gelmez.

Horde/Ally hangi tarafta oynuyorsan ve dediğim gibi Prot gitmeyeceksen lvl lvl artan bölgeleri takip edeceksin. Forumda bile bir sürü leveling guide var, ya da Google'da Youtube'da bulabilirsin.

Gene de özetle 1-30 arası ilk başladığın harita ve onun komşu haritalarında oynarsın, 30-58 arasında Horde/Ally kapıştıran ortak haritalara geçilir. Eğer sık sık 80 lvl karakterlerin sebepsiz yere seni öldürmesi kızdırmayacaksa ve PvP'den ger.ekten zevk alıyorsan bu leveling guide'larının dediği yerlere gitmeye devam et, çünkü herkes bunu yapıyor. Ama yok çok canını sıkıyorlarsa alternatif haritalar var.

Şöyle ki 30-58 genelde önerilenler şunlardır:
    30-40 arası STV & Hilsbrad ve Thousand Needles
    40-50 arası Tanaris
    50-58 arası da Un'goro

58'de Outland başlar, başkente dönüp Mage Trainer'ın olduğu noktadan Blasted Lands haritasına götüren portal'ı kullanırsın, Dark Portal önünden ilk görevi alır ve takip edersin ve PvP cehennemine (Hellfire Peninsula) adım atarsın. Aslında Hellfire 58-62 arasıdır ama 65'e kadar orada oyalanıp sonra Nagrand'a geçerler. 68'e ulaştığında da Northrend başlar, onu yukarıda linkini verdiğim mesajda uzunca anlattım.

Bunun alternatifi olarak
    Horde için 35-45 arasında Feralas'da güzel görevler vardır, nispeten sakindir. 42 gibi Azshara'da tek Horde flight point noktasında güzel bir zincir görev vardır aynı noktadan topladığın 4 parçayla en az 3 lvl bedava atlatır. 46-54 arası için de Felwood'a gidebilirsin, Horde üssü görevleri ve Timbermaw'ın
    Emerald Sanctuary görevlerini yapman çok iyi olur. Son 55-58 için Timbermaw tünelindeki görevleri yapıp Winterspring'le 58 hatta bence 60'a ulaşırsın. Çünkü Hellfire 58'de başlasa da 60'da uçana kadar keklik gibi avlanıyorsun, en azından artık uçabildiğinde gitmelisin.

Ally için her ne kadar Horde ağırlıklı bölge olsa da Hilsbrad'da güzel zincir görevler var, bir kısmı Alterac'da geçen epey lvl atlatan görev yapabiliyorsun. 40 olduğunda da kale harebesinin arkasındaki 2 gryphon'un koruduğu yolu kullanıp The Hinterlands'a geçebilirsin. Diğer bir seçenek 35'de Dustwallow March görevleri başlar. Eğer 20-30 arası Duskwood görevlerini yaptıysan zaten seni hem Hilsbrad Foothils, hem de Wetlands'a gönderiyor. Wetlands'dan gemiyle Dustwallow March'a geçiyorsun. Çoğu Ally kalesi içi ve çevresinde hiç PvP yaşamadan yapabileceğin görevlerle 40'a çıkabiliyorsun. 40'da Tanaris'e adım atar atmaz 10 kez öldürülüyorsan yine The Hinterlands'ı dene ve en az 45 olmaya çalış. 45'de aynı Horde gibi Felwood ve 54'den sonra Winterspring'le 60'a çıkarsın. Ya da hala çıkamadıysan 57 gibi Un'goro'nın kuzey batısındaki iki sivri kayanın yol gösterdiği yokuştan çıkarak Silithus'a ulaş, Cenarion görevleri seni 63'e kadar rahat çıkartır, genelde arada bir kaç görev meraklısı dışı kimsecikler de yoktur.

11. İlk defa oynayacağın için söylüyorum, lordaeron da başla, oyunun asıl kısmı üst seviye olan 80 e ulaşınca başlayacak olsada o ilk 1-80 deneyimini bir daha yaşamayacaksın. Ne kadar yavaş ilerlersen o kadar hazzını alırsın, benim için en azından böyle olmuştu şuan en nefret ettiğim kısım 1-80 aralığı olsada. Oyunu öğrenirken ileri seviyelerde işe yaramayacak zırhlar yapacaksın, bitki toplayacaksın falan, işler sonunda powerleveling e dönecek eğer oyunu bırakmazsan, warrior oynayacaksan alırsın yanına mining + blacksmithing mesleklerini, maden toplarsın, ondan zırh yaparsın kendine, gezerken sağda solda balık tutarsın ama eğer şimdi yapmazsan bunları ilerde oyunu iyice öğrendikten sonra denersen aynı hisleri yaşayamazsın.

12. Selam o kadar vaktim yok onun için ıcecrown a başladım ancak 16 lvle kadar geldim türk bulamıyorum görevleri yaptım bir kaçtanesini yapamadım öyle kaldım ne yapcağımı bilemiyorum

13. Selam o kadar vaktim yok onun için ıcecrown a başladım ancak 16 lvle kadar geldim türk bulamıyorum görevleri yaptım bir kaçtanesini yapamadım öyle kaldım ne yapcağımı bilemiyorum
    Guild konusunda senin yerine yakın mesajları araştırdım.
    Öncelikle Horde mi yoksa Alliance mı hangi tarafta olduğuna göre davranacaksın.
    Hangi taraf olduğunu burada da yazarsan ben de daha iyi yardımcı olurum.

Şu mesajda 6 Aralık'da http://forum.warmane.com/showthread.php?t=428477
    Horde ATATURK guildi var seni aramızda görmek isteriz /w Demirbey
    yazılmış

Bu mesajda da aynı guilde hayırlı olsun denmiş: http://forum.warmane.com/showthread.php?t=429914
    Hayırlı olsun Başarılar dileriz Carantina guildi (Horde)
    Turkish bölümünün en tepesinde sabitlenmiş Türk Guildleri başlığı var, son sayfasında
    http://forum.warmane.com/showthread.php?t=421685&page=6

Ekim:
    1-Guild İsmi ,Setnagalar
    2-Realm ,İcecrown
    3-Ally / Horde seçeneği , Allience
    4-Guild Master ve Yöneticilerinizin Nickleri , Janser, Connormage
    Ocak:
    Name : K e r v a N
    Realm : Icecrown
    Faction : Alliance
    Gm , Officer : Nefsim, Aygul, Ihtiyarx, Samuelle
    /w yazıyorlar, bu özel mesaj at demektir. Konuşma satırına /w boşluk ve o oyuncunun ismini yazıp bir kez boşluk tuşuna bastın mı pembe renkli özel mesaj satırı açılır. Mesela /w Kocabey gibi.

Bunun dışında hangi taraftaysan Trade kanalı vardır Stormwind, Orgrimmar gibi şehirlere girdin mi otomatik yazıları çıkmaya başlar. Orada çok abartmadan yani mesela 2-3 dk bir satır olacak şekilde "Türk var mı", "Türk guildi arıyorum" gibi mesajlar yazabilirsin. Genelde akşam saatleri daha kolay ulaşırsın.

Klavyenden O tuşuna bastığında Social diye bir pencere açılır, alttaki Who yazan sekmeye tıkla, mesela burada Guild ismi verilenleri ya da yönetici isimlerini yazıp kırmızı tuşla arat, Warmane'de SPAM koruması yüzünden 1dk da 1 kez arama yapmana izin verir.

Son seçenek de aynı Social penceresinde Friends yani arkadaş listesi var, Add friend tuşuna basıp bu kişileri arkadaşa ekle, online oyundalarsa gözükür ya da olduklarında şu şu şu online diye sarı mesaj yazar. Social'ı açıp ismine sağ tuşla tıklayıp Whisper (fısıldamak) seçip mesaj ayazabilirsin.

Ne yazık ki bizim insanlarımız biraz sosyalleşme konusunda, kendilerini duyurma konusunda ve bir ilan bıraktıktan sonra bunu şimdi görenlerin olabileceği konusunda, kendini senin yerine koyup düşünemiyorlar. O yüzden bu yollarla ulaşman gerek.

14. Selam o kadar vaktim yok onun için ıcecrown a başladım ancak 16 lvle kadar geldim türk bulamıyorum görevleri yaptım bir kaçtanesini yapamadım öyle kaldım ne yapcağımı bilemiyorum
    Lvl atlama konusunda da:
    Hangi tarafta oynadığını bilsem şuraya git falan derim. Buraya yaz.

Bak şu başlıkta ilk mesajımda:
    http://forum.warmane.com/showthread.php?t=431320
    Nasıl Add-on kullanılır yazmışım. Orada Carbonite add-on'unu kullanın, çok işime yaradı yazmışlar. Ne zaman nereye gitmen gerek, hangi görevi nerede yaparsın, oraya hangi yollardan geçerek gidersin vs hepsini anlatıyor diyorlar.

Hangi görevi yapamadın? Hangi haritadasın? Buradan sorabilirsin. Övünmek gibi olmasın oyunun genel işleyişi konusunda neredeyse her duruma yardımcı olabilirim. Ama neredesin, ne sorunu yaşıyorsun bilmem gerek, ancak öyle.

12 Last