1. Sizin Fikirleriniz

Selam dostlar.

WoW serüvenine Vanilla ile baslayip, Arthas'i 25HC devirdikten sonra okul hayatimin is hayatina donmesi sebebiyle oyunu birakan biri olarak yaklasik 11 senedir oyuna elimi surmedim. Tabii o zamanlar gecirdigim gunlerin, sayisiz raidlerin ve sohbetlerin yeri her zaman ayri oldugu icin arada sirada YouTube'dan girip videolar seyredip istegimi bastiriyorum.

Hala cok fazla vaktim olmamasina ragmen bilgisayara kurup, girip oynayayim, nefsimi korelteyim diyorum. Forumu inceledim tabii ama birinci agizdan duymak daha guzel.

Ne onerirsiniz? Hep Horde oynadim, buradaki durumu nasil? Tekrar bu ise girismeye deger mi? :)

2. Bence değmez 6 ay önce evlilik dolayısı ile oyunu bıraktım açıkcası sen seneler geçti hiç bulaşma derim ama karar senin burada reailde oynadığın için bi yerden sonra pay to win olayını gördüğün için zevk almayı bırakacaksın onuda diyeyim.

3. Pay to win söylemi, aciz insanların kendilerini savunma biçimi haline gelmiş, böyle pay to win bilmem ne diye ağlayan insanlar, başarısızlıklarına kılıf uydurmaktan başka birşey yapmıyor. Rele gear ile solo q oynayarak 2k rating yapmak gayet mümkün, yalnız siz averaj insanlarda bunu başarabilecek ne mindset ne de kol olduğu için siz anca pay to win, yark farkı kürek farkı diye ağlamayı kendinize yeğleyebiliyorsunuz ancak.

4. Oda iyi kafaymış, wrathın en güçlü, caster olan iki sınıfından birini oyna, oyunun sadece bir alanına odaklan, sonra rele gear ile 2k mümkün de. Hadi git bir rele warrior ile yap o 2k yı ilk başta verilenin üstüne çıkmadan yapabiliyorsan, öyle bir öttürürler ki feleğin şaşar, caster olan her türlü iş yapıyor, burada paketin bufflı sınıfını baz alıp güzel sallıyorsun.

5. Selam dostlar.

WoW serüvenine Vanilla ile baslayip, Arthas'i 25HC devirdikten sonra okul hayatimin is hayatina donmesi sebebiyle oyunu birakan biri olarak yaklasik 11 senedir oyuna elimi surmedim. Tabii o zamanlar gecirdigim gunlerin, sayisiz raidlerin ve sohbetlerin yeri her zaman ayri oldugu icin arada sirada YouTube'dan girip videolar seyredip istegimi bastiriyorum.

Hala cok fazla vaktim olmamasina ragmen bilgisayara kurup, girip oynayayim, nefsimi korelteyim diyorum. Forumu inceledim tabii ama birinci agizdan duymak daha guzel.

Ne onerirsiniz? Hep Horde oynadim, buradaki durumu nasil? Tekrar bu ise girismeye deger mi? :)
    15 Nisan'da Frostmourne sıfırlanıp, herkes 1 lvl'dan yeni başlangıç yapacak.
    İlk 1 hafta 10 gün aşırı kalabalık olacak, 1 görev item'ı için 30 kişi başında bekliyor. Ama Nisan sonu gibi sorunsuzca oynanır.
    İlk başlangıç olduğundan 80 kasarken pek kimse rahatsız etmiyor, ortada dolaşıp küçük lvl öldüren 80 zaten olmuyor.
    Herkesin ilk amacı üst baş yapmak olunca oyundaki en değersiz parça bile değere biniyor.
    Kabaca Hazirana kadar oynaması çok zevkli olur. Sonra Temmuz ve 3'er aylık dönemlerle ek patch dungeon ve raid'leri açılacak, toplam 4 parça halinde.

Özetle yeni başlayacaksan bu açılardan daha taze ferah bir ortam oluyor, en azından 5 ay kadar keyifle oynanıyor.

Sonra tüm eskiyen server'lardaki ortak sorun, amaçsız oyuncular oraya buraya saldırmaya başlıyor, bu yeni karakter kasanı çok zorluyor, yeni kasan sayısı azaldıkça AH fiyatları tekellerin eline geçiyor ve aşırı pahalılanıyor.

Warmane'de Lordareon ve Frostmourne için Progressive realm olayıyla ve yılda bir kez (geçen hafta oldu) tüm altınların %50'ye düşürülmesiyle biraz daha tazelik katmayı amaçlıyorlar. Genelde de işe yarıyor sayılır. Diğer private server'lara göre en çok oyuncu olan, bug'ları en az olup, en oturmuş sistem burada.

Horde/Ally oranı eşit sayılır, anlık online durumundan görebilirsin:
    https://www.warmane.com/information