1. BS Üstadları Yardımınız Lazım

Arkadaşlar ufak bir araştırma yaptım ve bu BS ile yapılan silahların WoTLK'da sadece transmog olarak kullanıldığını öğrendim. Bu yüzden sizlere soruyorum; sizce swordsmith mi, axesmith mi yoksa hammersmith mi olmalıyım ? Görsel olarak hangisinde ki itemler daha güzel duruyor ve hangi transmog-lar daha çok tercih ediliyor?

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

2. Çok fazla yoklar zaten , bakabilirsin her birine. Fakat ben daha o silahları transmog olarak kullanan birine denk gelmedim.

edit: Çok çok daha iyi seçeneklerin var demek istiyorum.

3. Yanıtın için çok teşekkür ederim. O zaman BS sırf TBC itemleri için kullanışlı... Boşa mı kastık şimdi bunu biz ? :)

4. Yanıtın için çok teşekkür ederim. O zaman BS sırf TBC itemleri için kullanışlı... Boşa mı kastık şimdi bunu biz ? :)
    Transmog gibi saçma şeyleri ana hedef alırsan evet TBC dışı zırh ve silahların görüntüleri o kadar güzel değildir, hatta LK silahları hep düz kılıç/kalkan, kazma kürek tiplidir.

BS sana oyun sonu 200 item level, daha sonra tarifleri RAID'lerden düşen 226, 245 ve 264 ilvl zırhları yapmanı sağlar, hem kendin kullanırsın, hem yapıp satarsın.

Ama ne yazık ki BS'nin uzmanlık alanları TBC ile sınırlıdır, 70+ üstü çok az zırh/silah var yapabildiğin. Ben hiç bir karakterimde uzmanlık kısmını yaptırmadım.
    Uzmanlık konusu sadece Alchemy ve Tailor'da önemlidir. LW dahil eski oyun paketlerinde kalan parçalar var.
    Alchemy'de 1malzeme ile 1-3-5 tane potion/elixir ya da transmute yaparsın, Tailor'da da 1 malzeme 2 parça kumaşa dönüşür, %50 maliyeti düşürür.

5. detaylı açıklamanız için çok teşekkür ederim. ben de zaten transmog olayına karşıyım, hatta sevmediğim bir olay için mi kastım bu kadar meslek diye üzüldüm. o zaman ben en iyisi bunu 450 yapyım sonrasında da mining i bırakıp yerine enchanting kasayım. encj ve ns birlikte iş görür mü yoksa daha faydalı bve mantıklı bir şey tavsiye edebilir misiniz benim için.
    iyi geceler.

6. detaylı açıklamanız için çok teşekkür ederim. ben de zaten transmog olayına karşıyım, hatta sevmediğim bir olay için mi kastım bu kadar meslek diye üzüldüm. o zaman ben en iyisi bunu 450 yapyım sonrasında da mining i bırakıp yerine enchanting kasayım. encj ve ns birlikte iş görür mü yoksa daha faydalı bve mantıklı bir şey tavsiye edebilir misiniz benim için.
    iyi geceler.
    Benim insanlara Enchanting önermemin nedeni BS/Tailor/LW ve JC yükseltirken çıkan malzemeleri disenchanting ile Ench malzemesine çevirebilmen fazladan pek para harcamadan 2 mesleği de 450 yapabilmen, sonra da Ench scroll'ları satarak, sürekli Dungeon/RAID'de düşen her item için disench yaparak sana ekstra gelir sağlaması.
    Çünkü sıfırdan başlayan birisine meslek kasmak çok pahalıya mal oluyor, ya 80'e kadar sabredecek, ya da gerçek parayla altın alacak.

Ama burada genel görüş mesleklerin 400+ da vereceği perk (ikramiye) denen ufak özellikleri var. BS olarak bilek ve eldivene +1 soket açıyorsun. Zaten Eternal Belt Buckle'la kemere de delik açtığından fazladan 3 gem soket yerin oluyor.
    Mesela Insc'de normalde Sons of Hodir'le alacağın omuz ench'lerinden iyisini kendi karakterine yapabiliyorsun. Enchanting için de 2 yüzüğüne de spell power/attack power basabiliyorsun.

Bunları Google'da ya da forumda oynadığın türe göre, yani Arena/PvP ya da PvE olmana, kullandığın talent ağacı yani rolüne göre kelimelerle arat, hatta belki forumda yukarı sabitlenmiş başlıklarda da olur.
    Eğer amacın gelir sağlamak değil de hangisi bana daha çok dmg verir diye bakıyorsun önerilen şekilde davranmalısın.

7. Hah çok teşekkür ederim, şimdi cebabımı aldım. Bu soket yeri açma olayı baya unique bir stat, ben buradan devam edeyim. En olmadı mining bırakır yerine Ench kasarım karakterim biraz daha stabil bi hal aldıktan sonra. Çok sağolun