1. Yaylar Neden Savaş Dışında Görünmüyor ?

Arkadaşlar ben normalde oynadığım tüm oyunlarda okçu karakter oynamayı severim fakat WoW' da warrior oynamayı seçtim çünkü hunter sınıfının yaylarının görüntüleri çok güzel olmasına rağmen o güzelliği aksiyon dışında göremiyoruz, yaylar ok fırlatmadığımız sürece sanki cebimizdeymiş gibi gizli. Bunun bi çözümü var mı ? Ben yürürken, gezerken, dururken her şekilde her eylemde yayım elimde gözüksün istiyorum. Bunu nasıl başarabilirim ?
    İlginiz için şimdiden teşekkürler, iyi eğlenceler.

2. Eskiden insanlar yerken, içerken, sevişirken elinde yay ile gezmezlermiş. Günümüzde bile askerler savaş dışında ellerinde bomba/silah ile gezmiyorlar. Bu oyunda bundan esinlenerek bazı şeyleri saklıyor. Ben de ilk başladığımda bu oyuna " Neden onlarca, yüzlerce binek cebe giriyor ki, onun yerine şehir dısında bir ahıra kapatma sistemi olsa da şehire yürüyerek girilse daha gerçekçi olurdu" diye düşünür ve blizzard yapımcılarını eleştirirdim.. Her MMORP oyununda olan saçmalıktan biri de inventory mesela. "Onlarca zırh, silah, eşya, taş, malzeme vs cantaya sıgıyor ama o cantalar karakteri yavaşlatmıyor. Yada karakter dimdik yürüyor ama ortada çanta yok, bu ağırlıkta çanta nerede?" diye saçma sorular sorardım kendime halbuki sonuçta bir oyun olduğunu unuturdum. Soruna gelecek olursak savaş dışında elinde tutmak istersen "Z" tuşunda bir kısayol skill/macro vs yok ise bastığında silahı eline alır. Bir daha bastığında ise yerine koyar. Öyle gezebilriin. Ama binek vs binerken yada npc ile konuşurken yine otomatik yerine koyar. Onun dışında bir ayarı yok.

3. iyi de "Z" ile silahı çektikten bir süre sonra tekrar yerine koyuyor. Hayır yay yine sırtımda falan dursa ona da kabulum ama o da olmuyor. bu da bende sanki oyunda hiç hunter yokmuş gibi bir görüntü yaratıyor. bunun oyunun realistik yapısıyla alakası olduğunu da sanmıyorum çünkü oyun realistik değil fantastik rol yapma oyunu. sırtına taksa o şekilde gezinse karakter yine kabulüm ama direk cebine koyuyor işi bitince o benim moralimi bozuyor :D