Da bismo ocuvali sigurnost i integritet naloga, menjamo nacin na koji se hendla login na websajt i u samu igru.

Pocevsi od 18-og Septembra u 22:00, ukoliko vec nemate ukljucenu Dvofaktornu autentifikaciju putem emaila ili Google autentifikaciju podesenu u igri, bicete zamoljeni da unesete kod prilikom prijavljivanja. Email ce biti poslat na email adresu koja je trenutno povezana sa vasim nalogom.

Opcija "zastita u igru" ce takodje biti uklonjena.

U sustini, ovaj sistem ce funkctionisati kao i na vecini drugih servisa. Nakon sto unesete potreban kod prilikom prijavljivanja, to nece ponovo biti trazeno od vas ukoliko se ne logujete sa potpuno druge lokacije.

Ova izmena utice na sve postojece naloge i bice obavezna za svakog ko zeli da se prijavi na websajt ili u igru.

Svoju trenutnu sifru mozete da proverite tako sto cete se ulogovati na websajt i posetiti My Account.
Email takodje moze da se promeni na Settings stranici.

Cesto postavljana pitanja

Ne primam emailove
Spoiler: Show
Emailovi za autentifikaciju mogu da kasne u zavisnosti od trenutnog broja igraca.
Ako posle jednog minuta nista dobili kod, proverite Spam ili Junk folder u vasem email jer postoji sansa da je vas kod zavrsio tu.

Ako i posle toga nista primili email, preporucujemo da proverite da li ste prijavljeni na isti mail koji mozete da vidite u My Account sekciji na nasem websajtu.


Pogresan kod?
Spoiler: Show
Proverite da niste zatvorili zahtev za autentifikaciju prilikom prijavljivanja. Ulogujte se kao inace, i kada vam se prikaze zahtev za autentifikaciju, otvorite vas email i kopirajte pa zatim nalepite novo poslati kod bez zatvaranja zahteva.

Ponovno pokretanja postupka autentifikacije vise puta uzrokuje istek prethodnog koda.


Izgubio sam ili sam zaboravio svoj email, pa ne mogu pristupiti svom nalogu
Spoiler: Show
U ovom slucaju nas direktno kontaktirajte za pomoc preko ovog emaila - [email protected]

Korisno je da ukljucite bilo sta cega se secate o svom nalogu kako biste nam pomogli da u nekom razumnom vremenu potvrdimo vlasnistvo vaseg naloga.
To mogu biti sledece informacije:

- Ime naloga ili ime na Forumu (bez sifre).
- Trenutan email ili nagadjanje ukoliko ne mozete da se setite
- Informacije o vasim karakterima
- Opsti istorijat vaseg naloga. Na primer, "Ja sam 2018-te godine dobio novogodisnji poklon za mog paladina"
- Drzava iz koje ste se prijavljivali ili registrovali svoj nalog

Takodje mozete da dodate novu email adresu koju zelite da koristite sa vasim nalogom. Ukoliko nam posaljete dovoljno informacije, bicemo u stanju da azuriramo vas nalog bez potrebe za nekom dodatnom verifikacijom