1. SymphonyOfDestruction Frostwolf Realm Yaz Sezonu

Merhaba arkadaslar,
    Guild HORDE tarafindadir simdiden belirtmis olalim.
    Guildimizde uyeler ve yetkililer yaz tatili araya girince bir cogu uye olmak uzere basta Guild Master ve Yetkililer tatil veya aileleriyle vakit gecirmektedirler.
    Guildimizin acıkları olacaktır gelmek isteyen tecrubeli class bilgisi olan arkadasları aramızda gormek isteriz.
    Aktiviteler hala Raid Master'lar tarafından devam etmektedir, Mogu'shan vault 10/25, Terrace of Endless Spring 10/25 yapılmaktadır.
    Throne of Thunder 25Man Raidini yapılandırmaya calısacagız tatil sonu tabi ozaman kadar " Siege Of Orgrimmar " Raid'i gelmezse.
    kabul edenler bize katılmak isteyenler burdan veya Guildimizin Facebook sayfasından bize ulasabilirler
    https://m.facebook.com/groups/284750...?ref=bookmarks

Raid Master's : Obifenom, Rhodopson, Beastwithin bu nickler surekli olarak aktiftir.

Saygılarımızla.
    Edited: June 29, 2015

2. arkadaşlar yeterince msv ve toes raidleriyle guilddekilere gear kasıyoruz her akşam 22:00 de kurup. amaç herkes tot ve soo için hazır olsun

3. raidleri falan boşverinde oynanabilirlik ne seviyede simdi wotlkdan sıkılmış olan adam mop'da ne seviyede oynar item dropları nasıl quest ve dgler nasıl pvp ne durumda hani gelelimde neye göre gelelim kimse doğru düzgün bi açıklama yapmadı gitti şu mop hakkında :D

4. sana şuanki mop un pvpsini anlatıyım. şuan üstün olan 3 class var warrior-hunter-warlock yani şuan pvpde sen ne kadar kusursuz pvp yaparsan yap ne kadar hızlı oynarsan oyna ne kadar yetenekli olursan ol karşındaki warrioru sıkıştır kovalattır ccle 100 tane skill kullan kusursuzca. ama warrior gelip 2-3 tane vursun ve warrior kazandı..

5. raidleri falan boşverinde oynanabilirlik ne seviyede simdi wotlkdan sıkılmış olan adam mop'da ne seviyede oynar item dropları nasıl quest ve dgler nasıl pvp ne durumda hani gelelimde neye göre gelelim kimse doğru düzgün bi açıklama yapmadı gitti şu mop hakkında :D
    Ben Wotlk'dan geçtim MOP'a kasarken hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım desem yeridir. Pvp oyuncusuyum şu anda, bu yüzden raidler konusunda birşey söyleyemem ancak düzenli olarak raid yapan arkadaşlar var demekki raidlerde ki oynanılabilirlik oranında tahammul sınırlarını aşan birşey yok. Pvp dersen arkadaşın söylediğine katılıyorum. Warrior ve locklardan muazzam derecede sıkıntı yağamasam da, druid olarak hunterlardan çok çekiyorum.

Yagmur
    Resto Druid
    Champions

6. ben retailde oynadım zaten mop'u fakat bazı grafik motorlarını calıstıramıyorlarsa o bosslar gerekli şeyleri yapmıyorsa oynamanın bir anlamı kalmıyor zaten ayrıca ben pvp playeriyimdir. agirlik pvp yaparım pve 2ci planda olur benim için her daim buda warrior class'ının burada buglu oldugunu var sayarsak şuanda önüne gelen warrior açmıştır. demekki daha oynanabilirliğe çok var .

7. pve konusunda bazı buglar var ama oynanabilir derecede bide mop un pve si cata gibi değil. gerçekten çok zor bosslar var 1 kişinin hatası wipe sebebi oluyor o yüzden guild run harici yapan gruplar gerçekten zorlanıyor ama ben çok eğleniyorum guild ile yaptığımız için hem eğlenceli hemde biraz başarılı olabiliyoruz. pvp ye gelince şuan herkes op/buglu classlara abandığı için biraz oynanmaz derecede. ve çokta noob işine dönüşmüş herkes warrior hunter warlock sen ne kadar oynarsan oyna onlar senden üstün

8. pve konusunda bazı buglar var ama oynanabilir derecede bide mop un pve si cata gibi değil. gerçekten çok zor bosslar var 1 kişinin hatası wipe sebebi oluyor o yüzden guild run harici yapan gruplar gerçekten zorlanıyor ama ben çok eğleniyorum guild ile yaptığımız için hem eğlenceli hemde biraz başarılı olabiliyoruz. pvp ye gelince şuan herkes op/buglu classlara abandığı için biraz oynanmaz derecede. ve çokta noob işine dönüşmüş herkes warrior hunter warlock sen ne kadar oynarsan oyna onlar senden üstün
    Ustam evet karakterlerde fazla damage söz konusu ancak sen ne kadar oynarsan oyna nafile diye birşey söz konusu değil. Önüne gelen buglu clas açmışta değil. Class dağılımı normal derecede ve pvp oyuncusu olarak oynanılabılır olduğunu düşünüyorum.

9. July 1, 2015  
    ya ben retailde oynadım mop'u ne oldugunu yada ne olmadıgını biliyorum raid düzeyinde dediğim gibi pve 2ci planda açıkcası çünkü türk guildlerinde gördüğüm bir çok şey buna retailde dahil sürekli item kavgası oluyor 3-5 kişi oyundan zevk alıyor gerisinde hırs var ondan dolayı pvp tercihlerim arasında ayrıca oyunu wow olarak bakarsak pve de bi yere kadar sonrasında sıkmaya başlıyor pvp de evet playerlik ön planda olur ama ben 10k vururken adam gelip 30k vuruyorsa burada playerlik söz konusu olmaz ama warmane de ki düzeni düşünürsek nerde bug orada insanlar diye bakıyorum ben her tarafı için geçerli bu pvp de sürekli birilerine kesileceksem zevk almak olmaz buda demekki bir müddet daha wotlk'da devam etmek lazım belkide çift taraflı oynarım teşekkürler ilginiz için.

10. July 1, 2015  
    pvp öncelik veriyorsan bence daha vakti var. arkadaşlarında dediği gibi op classlarla oynayan çok var daha bugün öylesine girdim cp capliyip çıkıcaktım shrineda oturuyorum 3 warrior w den hadi duel deyip gaza gelip olayı abarttı :D ama şöyle de bir gerçek var blizzard oyun dengesini kurana kadar da bir contentte illa 2-3 op class oluyor. eğer oyun 5.3te olsaydı o zamanda monklardan yakıncaktık. şimdi 5.4de ve olması gerektiği gibi hunter lock ve warrdan yakınıyoruz. youtubeda açın tek tuş macrosuyla adam hunterına 2.5 rate yapıyo. zor değil yani kaldı ki bm hunterların stampade (doğru hatırladıysam) fixli değildi. bir de fixleseler ne olacak kim bilir. pvpde ratenizi bilmiyorum ama ancak işler 2.3 2.4den sonra artık eskisi gibi olmuyo. ne yaparsanız yapın bir classın üstünlüğü sinirinizi bozuyo. elwyende bir warr hatırıyorum ben 2.4 yapıcam diye kasarken adamda 2.9 rate vardı. adamı bir kere arenada bile görmedim arkadaşlarıma sordum kimse görmedi böyle de gariplikleri yok değil. her neyse bu tür olaylar hep pakette var şuan wotlk oynasanız SMli bir warr yada pala clothları biçiyo cata ya geçseniz mage veya hc swordlu yine pala ve warr karşısında yapacak bişeyiniz kalmıyor...

pveye bakıcak olursakta totun sadece 3 bossunu deneyebilme şansım oldu bıraktığım için artık nasıl çalışıyolar bilmiyorum ama msvnin scriptlenmeyle alakası yok gibi çoğu bossun abilitysi çalışmıyor kolayca progressi bitirebiliyorsunuz. hof denemedim ilk 3 bossu açmışlardı en son ancak tottan önce çıkan raidlerde en zor raid hoftu zaten. 522gearlarla adamlar hala full run yapamıyolardı retailde bile :D. totta keza aynı şeylere sahip he bu adamlar her ne kadar fully scripted dese de öyle bir şey yok :)

ps: büyük ihtimal karakteri hordea taşıycam yaz için size katılabilirim
    Edited: July 1, 2015

11. July 1, 2015  
    Pvp konusunda söylenenlere katılmamak elde değil ama tekrar ediyorum oynanmayacak durumda değil. Her gün defalarca bg giriyorum. Bu bglerde söylendiği gibi damage vuran üstün olan oyuncuların bana denk gelme olasılığı 10 bg den biri belki de ikisi. Yani gene hunter buglu olmasına ramen her hunter gördüğümüzde yeri öpmüyoruz. Diğer op classlar içinde aynı şey geçerli. Şu anda 0 pve sürekli pvp oynayan biri olarak gözlemlerim bunlar. Yeri geliyor o buglu dediğimiz warriorlardan 3 / 4 tanesinin arasında kalıyorum banamısın demiyor ölmüyorum. Ama nadiren de olsa karşıma bir warrior çıkıyor üç sefer dört sefer vurdumu ölüyorum. Ama bu drum genelleme yaparsak sıkça karşılaşmadığım bir durum oluyor.

Yagmur
    Resto Druid
    Champions

12. July 1, 2015  
    Arkadas Retail ile Private Serveri kiyasliyor galiba :D, Private Serverleri kiyaslamak sacmalik, tabi ki Private Serverlerinde buglar olacak bu herzaman boule kalacaginin anlamina gelmez, bende MoP Retail oynadim amz boyle bi benzetme yapmadim yok su bugluysa ben gelmem falan fistan :D
    Mesajim yanlis anlasilmasin sakın

13. July 1, 2015  
    Arkadas Retail ile Private Serveri kiyasliyor galiba :D, Private Serverleri kiyaslamak sacmalik, tabi ki Private Serverlerinde buglar olacak bu herzaman boule kalacaginin anlamina gelmez, bende MoP Retail oynadim amz boyle bi benzetme yapmadim yok su bugluysa ben gelmem falan fistan :D
    Mesajim yanlis anlasilmasin sakın
    ben moltende bugun baslamadım oyuna ayrıca sana blizzlike ve hemen hemen 0 bug olan 20 tane server sayarım bana cıkıpta simdi burada ergen muhabbeti yapma boşuna istersen ?

14. July 2, 2015  
    Nerde oyuna basligin umrumda olmaz hani cok biliyosunuz ya sen ve senin gibiler basbaya sen kiyaslama yapiyosun mesajimi baska yerlerinden okudun galiba madem 0 buglu serverlar var 20tane burada ne isin var dostum? Haaaasana mi soracam nerde oynayip oynamayacgimi derden ozaman konusma aga fazla kirletme burayi boyle konusacaksan mesajim acik ve net.

12 Last