1. Hocam 2 gundur ulasmaya calisiyorum ama offsun yeni basladim kasmaya guzel bir ortam varsa muhabbet dostluk icin vs. Gelmeyi dusunuyorum

2. Uzun bir aradan sonra, tekrardan toplanma ve oyuna yeniden bir başlama kararı aldık, eskilerden hatırlayanlar vardır, sınırlı imkanlara rağmen kısa sürede iyi aşamalar katetmiş iyi bir yol almıştık.

Raid kurallarına DKP sistemini ekleyerek, yeniden bir başlangıç yapmak niyetindeyiz, Oyunda tekrardan bizimle irtibata geçebilir, şimdilik "Keco" ya pm atabilirsiniz.

3. Arkadaşlar lütfen bir yardım edin bana ben warmane i yükledim herşey tamam oyuna giriyorum server listesinde sadece1 pvp server var ve popülasyonu 0 nasıl düzelticem ?

4. Garadayi's Avatar
    Garadayi
    Guest
    2 sorum var ; siz konuyu açalı 5.5 ay olmuş şuana kadar konuya göz atan 3600 kişi ama guild 35 kişi her birinizin orda 1 çarı var desem yinede az neden öyle ? guildde yönetim problemimi var yoksa alliance de türkmü yok ?
    ben şahsen pve odaklı oynamak istediğimden dolayı horde oynuyorum pvp içinde alliance çarım var . horde de 3 sağlam ve kalabalık türk guildi var turks adında bir guild oyunun en kalabalık döneminde (tatiller dönemi) 53 (80 lvl) onlineye ulaşmıştı sonra anatolia kuruldu ve ardından diğerleri amaçları lod almak ve sanırım buna en yakın guild turks bu serverde
    çok rahat bir biçimde bane aldılar ve her hafta farmdalar . benim bildiklerim bu kadar belki geri dönen arkadaşlara yardımcı olur amacım bilgilendirmek tartışmak yada herhangi başka bişey değil bunuda belirtmek isterim ! buda işin esprisi olsun sony (horde pve) de marka ama vestel (alliance pve) kadar reklam yapmadı saygılar iyi oyunlar ... :)

5. Öncelikle ilgin ve detaylı yazın için teşekkür ederim "Garadayi".

Ben konuyu açtıktan 11 gün içerisinde daha henüz birlikte oynamaya alışmamış olmamıza, aramızda ICC nin havasını bile ilk kez soluyanlar olmasına rağmen ilk girişimizde 12/10 sonraki girişimizde 12/12 lik bir başarı elde ettik. Ha bunları başarı olarak görüyorum bu tabi ki tamamen benim görüşüm.

Doğrudan soruna cevap vermek gerekirse temmuz ayının tam ortasında bizim guild oyunu komple bıraktı, başta ben olmak üzere. Kimimiz işinden gücünden, kimimiz ülkenin o anki şartlarından etkilenerek. Yani sorduğun sorunun tam cevabı da aslında bu, oynamayan ve gelişmeye çalışmayan 4 aydır sadece offline kalan bir ekiptik. O yüzden yaptığın gibi çok büyük matematiklere aslında gerek yok, şuan için tekrardan başlayan ve toparlama sürecinde olan 6 kişiyiz. Ve bu durum bahsettiğin 5.5 ay öncesindeki gibi yine artarak çoğalacaktır.

Ancak eğer ki Horde Ally tartışması yapacaksak, sonuna kadar katılıyorum ki mevcut düzeni oturmuş, grup olarak daha iyi hareket eden ve kalabalık olan bir ekip malesef ALLY da yok -HORDE'da olduğu gibi-. Ancak bu olAmayacağı anlamına da gelmiyor.

Yeniden bir başlangıç yapmak, yeni kurulmaktan daha bile zor dur belki ama, daha öncelerde de bu başlık altında konuşulduğu üzere elini taşın altına sokmak ve birşeyler yapmaya çalışmak benim genimde var. Dilediğim "global" bir guilde girip haftalık olarak 25 hc farmlama fırsatım varken ben tekrardan Türk arkadaşlar ile bu serverda ALLY tarafında daha önce de yaptığımız gibi birlik ve beraberlik oluşturmak hep birlikte keyif almayı seçtim.

Diğer konudaki yorumunu da okudum, ve kesinlikle katılıyorum. Oyun çıktığı ilk günden beri doğuştan bir Tauren olan "Keco" şimdilerde burada Alliance. Bu serverda da yeni başlayacak arkadaşlara önerilerin PvE yapmak istiyorsan HORDE olmalısın tavsiyelerine de katılıyorum. Ancak bu tavsiyelere rakip olacak bir Türk guildi oluşumunu tekrardan ayağa kaldırmak, ve ayakta tutmak çabası içerisindeyim.

Sevgiler, iyilikler

6. Areilis's Avatar
    Areilis
    Guest
    pvp alliance pve horde bu belli zaten
    Edited: November 26, 2016

7. Garadayi's Avatar
    Garadayi
    Guest
    ciddiyetle karşılaman dan ötürü teşekkürler ben biraz burda ki alliance topluluğunu abartanlara tepkiliyim en başından yalnış yönlendiriliyoruz sonrada aynı yönlendiren kişilerle tartışıyor buluyoruz kendimizi daha önceden belirttiğim gibi amacım tartışmak değil başıma geleni paylaşmak bunu yaşadım

8. Alliance tarafında aslında abartılan birşey olduğuna da inanmıyorum. Global guildler arasında PvE de alliance da horde dan aşağı kalır durumda değil tecrübelerime göre, 10 dan fazla guild biliyorum Ally da ICC ve RS 25 hc leri farmlayan, o sebeple türk popülasyonu açısından haklısın belki ama, Ally biraz daha kaliteli ve sıkı gibi duruyor bildiğim kadarıyla globalde.

9. 2 sorum var ; siz konuyu açalı 5.5 ay olmuş şuana kadar konuya göz atan 3600 kişi ama guild 35 kişi...
    Bir yanılgıyı düzelteyim.

Forumda 2 ay öncesine kadar sayaçlar tekil kişi değil de sayfa gösterimi sayısını yazıyordu.
    Yani o 3600 sayısı kişi değil de sayfanın tekrar tekrar görüntülenmesi demek. Bunun yarıdan fazlası da üyeler değil Google Bot gibi arama motorlarının ziyaretlerinden oluşuyordur.

Son mesajlara bakarsan çoğu konuya bakan sayısı 1-2 kişi. Bu başlık eski olduğundan 3600 sayısı oradan kaynaklanıyor.

10. Garadayi's Avatar
    Garadayi
    Guest
    anladım forumda takip ettiğim birisiniz bilgilendirmeleriniz keskin ve doğru kaynaklardan o yüzden yorumlarınızı konuya ilgim olmasada okuyorum . yalnız üye olmadan da forum okunuyor aşağı yukarı bu sayıya yakın bakıldığını düşünüyorum yani benim verdiğim sayılar kesin değil varsayım , her ne kadar forumda her konuya yalnış bilgilendirme yapan problem çözme değilde çıkarma çabasında olan forumu paylaşma değil tartışma amaçlı kullanan bu tip kişilere (verdiğim ismi burda paylaşmak istemiyorum) rağmen . elinizden geldiğimce burda biz oyunculara yardımcı oluyorsunuz biraz hayranlık itirafına dönüştü ama teşekkür ederim kocabey

11. Kocabey' e hangimiz hayran değiliz ki :) Tam bir forum yardım canavarı tam bir MAINSUPPORT :)

Benzetmelerimi mazur gör üstad :)

12. Alliance tarafında şuan Türk oyuncuların liderliğini üstlendiği "Scream of Sacrifice" guildi var ama guild EU (Guild dili de İngilizce) yani PvP öncelikli arasıra da aramızda girip icc,voa,toc atıp cıkıyoruz. PvE nin cezbedici bir yanı olmadığı için ve her hafta ahmaklar gibi aynı bossları sırf aynı itemlar düşecek diye farmlamanın kimseye bir fayda getireceğini de düşünmediğimiz için böyle bir karar aldık yıllar yıllar önce. Guild yeni ancak eski serverlardan tanıdıgımız arkadaşları tek tek çekiyoruz aramıza. Yavaş yavaş da büyüyoruz. Belki soraaksınız "PvP guildisiniz peki neden pve yapıyorsunuz?!" diye, tabiki de offspec itemların yani pvp yaparken, full pvp itemların damage/heal konusunda desteklemesi için çeşitli trinketlere, yüzüklere veya offset itemlarına ihtiyaç duyulduğundan. Premade bg nin verdiği haz ve oyun zevki, 25 man icc25 hc girdigimizde ve hatta üstüne lk yı kestigimizde bile almıyoruz. Bu arada Türk tarafında kurulan Türk guildlerine de her daim destek oluruz, haritalarda gezerken gördügümüz düşük lvl bir Türk oyuncusu olursa gold ve quest desteği de sağlarız her daim.. Herkese iyi oyunlar

13. Alliance tarafında şuan Türk oyuncuların liderliğini üstlendiği "Scream of Sacrifice" guildi var ama guild EU (Guild dili de İngilizce) yani PvP öncelikli arasıra da aramızda girip icc,voa,toc atıp cıkıyoruz. PvE nin cezbedici bir yanı olmadığı için ve her hafta ahmaklar gibi aynı bossları sırf aynı itemlar düşecek diye farmlamanın kimseye bir fayda getireceğini de düşünmediğimiz için böyle bir karar aldık yıllar yıllar önce. Guild yeni ancak eski serverlardan tanıdıgımız arkadaşları tek tek çekiyoruz aramıza. Yavaş yavaş da büyüyoruz. Belki soraaksınız "PvP guildisiniz peki neden pve yapıyorsunuz?!" diye, tabiki de offspec itemların yani pvp yaparken, full pvp itemların damage/heal konusunda desteklemesi için çeşitli trinketlere, yüzüklere veya offset itemlarına ihtiyaç duyulduğundan. Premade bg nin verdiği haz ve oyun zevki, 25 man icc25 hc girdigimizde ve hatta üstüne lk yı kestigimizde bile almıyoruz. Bu arada Türk tarafında kurulan Türk guildlerine de her daim destek oluruz, haritalarda gezerken gördügümüz düşük lvl bir Türk oyuncusu olursa gold ve quest desteği de sağlarız her daim.. Herkese iyi oyunlar
    2007 senesinden beri hem Retail'de hem de Private serverlarda hep PvP'yi tercih etmeme ve PvE'yi genellikle sikici bulmama ragmen hic bir zaman cikip da insanlara ahmak deme luksunu gormedim kendimde. Baska birisinin Guild Recruitment basligina girip, kendi Guild tanitimini yapip ustune de onlara laf sokarak pek de hos bir profil cizdiginizi soyleyemeyecegim.

14. 2007 senesinden beri hem Retail'de hem de Private serverlarda hep PvP'yi tercih etmeme ve PvE'yi genellikle sikici bulmama ragmen hic bir zaman cikip da insanlara ahmak deme luksunu gormedim kendimde. Baska birisinin Guild Recruitment basligina girip, kendi Guild tanitimini yapip ustune de onlara laf sokarak pek de hos bir profil cizdiginizi soyleyemeyecegim.

Sevgili Gaddar, sürekli forumda aktif olmama rağmen, cevap vermediğim ve artık polemiğe girmeyi düşünmediğim bir sınıf insan müsvettesi kesimi hayatta olduğu gibi malesef oyunda da çok sayıda var. Kendi kendilerine hakaretlerde bulunup kendi kendilerine cevapsız kalma şansını ben onlara sunuyorum.

Ben de tıpkı sizin gibi 2008 den beri aralıksız hem retail da hem de bir çok unoffical serverda oynadım bu oyunu. Hem PvE, hem de PvP yaptım. Hala daha da öyle yapıyorum. Bu serverda da hala çok sayıda sadece ve sadece LoD farmlayan, günlük hc ve bg, haftalık raidlerini yapan çok sayıda global guild var. Bakış açısının ötesinde bizim tarzımızı ve yaptığımız, emek verdiğimiz, üzerine uğraşlarla değer verdiğimiz oyun şeklimize doğrudan hakaret etmeyi bırak, bizi ve bu tarzda oynamaya çalışanları AHMAK olarak adlandırabilecek kültür ve ahlak seviyesine inmeye cevap dahi vermeye gerek olduğunu düşünmüyorum.

Ben tekrar tekrar söylüyorum, ve çağrıda bulunuyorum. Konuşmayı, anlaşmayı, iletişim kurmayı bilen ve seven, sadece kendi çıkarlarını değil insani değerleri de düşünen insanlarla, eğlenmeyi ve eğlendirmeyi bilen, ofansif tartışma ve yıkıcı tutumdan uzak durmayı bilen herkes ile birlikte her zaman oynamaya hazırız.

Desteğin ve hassasiyetin için teşekkürler Gaddar, ancak bu gibi eşek heriflerin, senin söylediklerini ve iğneleyici uyarını anlayabilecek seviyede ve zekada olduğunu düşünmüyorum. Yapabilecekleri tek şey buranın seviyesini düşürerek trollemeye çalışmak olur.

iyi oyunlar.

15. Merhaba başıları dilerim umarım istediğiniz yerlere gelebilirsiniz Saygılarımla '' Thecool ''

First ... 2345 Last