1. Sizlere bir guild başkanının neler yapması gerektiğini aşağıda anlatıcam şimdi (kimseye kasti bi görüşüm yok, sizin guildlerinizde değilim)
    Guildin ayakta kalabilmesi için:
    1- Guild yöneticisi kendine maksimum 4 tane Sağ kol seçecek (4'den az verim iyi olmaz, 4'den fazlası çok ses getirir dağılmaya yol açar)
    2- Guild Bankı üyelere yönelik düzenlemeli, kendine göre değil. Bütün tablar açık olmalı günde en fazla 2 item çekebilmeli herkes.
    3- Guild ekonomisini düzgün tutmalı. Guild içi ne kadar çok aktivite olursa o kadar fazla para kazanır. Gold değerinin artış çizelgesine göre çekilebilecek para miktarını ayarlamalı. (10.000 gold var ise 25 gold minimum, 20.000 gold var ise 35 gold minimum, 70.000 ve üzerinde ise minimum 70 olmalı)
    4- Guild için seçtiği sağ kolları, guild içi eventleri düzenlemeli (raidler, dungeonlar, bgler falan filan)
    5- Guilde eşya depolayan kişileri parayla ödüllendirmeli (Ödüller insanları çabalamaları için teşvik etmiştir her zaman)
    6- Guild sahibi mümkünse raidlerde ve rated bglerde öncü olup, guilde gözükmelidir (Dungeon için yardım isteyen bir guild lideri, guild üyeleri liderleri küçük görmeye başlar.
    7- Guild üyelerinin ve sağ kollarının yetkileri sınırlandırılmalıdır. Aksi takdirde üstünlük mücadelesi başlar. Ayrıca herkesin guild davetiyesi atma yetkisi olmalıdır.

Diyeceklerim bu kadar. Bunlar olmazsa hiç bir guild sağlam durmaz. İyi oyunlar.

2. PvP yapmayi ogreninde mi gelin ? :D bu nasil bi cumledir dostum gelin size ben meydan okuyorum gun saat belirleyin, haaa ayrican tugay meselesine gelelim ben adami istememe ragmen adam Guilde geldi bilmem anlatabildimmi kopek gibi tutmak isteyen kendindin onu da gectim, bizden cikan size gelebilir hic problem degil cikan adamlar tapulu malimiz da degil once biraz mantik sonra icraat, efenim tesekkurler.

3. Sizlere bir guild başkanının neler yapması gerektiğini aşağıda anlatıcam şimdi (kimseye kasti bi görüşüm yok, sizin guildlerinizde değilim)
    1- Guild yöneticisi kendine maksimum 4 tane Sağ kol seçecek (4'den az verim iyi olmaz, 4'den fazlası çok ses getirir dağılmaya yol açar)
    2- Guild Bankı üyelere yönelik düzenlemeli, kendine göre değil. Bütün tablar açık olmalı günde en fazla 2 item çekebilmeli herkes.
    3- Guild ekonomisini düzgün tutmalı. Guild içi ne kadar çok aktivite olursa o kadar fazla para kazanır. Gold değerinin artış çizelgesine göre çekilebilecek para miktarını ayarlamalı. (10.000 gold var ise 25 gold minimum, 20.000 gold var ise 35 gold minimum, 70.000 ve üzerinde ise minimum 70 olmalı)
    4- Guild için seçtiği sağ kolları, guild içi eventleri düzenlemeli (raidler, dungeonlar, bgler falan filan)
    5- Guilde eşya depolayan kişileri parayla ödüllendirmeli (Ödüller insanları çabalamaları için teşvik etmiştir her zaman)
    6- Guild sahibi mümkünse raidlerde ve rated bglerde öncü olup, guilde gözükmelidir (Dungeon için yardım isteyen bir guild lideri, guild üyeleri liderleri küçük görmeye başlar.
    7- Guild üyelerinin ve sağ kollarının yetkileri sınırlandırılmalıdır. Aksi takdirde üstünlük mücadelesi başlar. Ayrıca herkesin guild davetiyesi atma yetkisi olmalıdır.

zor iş zor

4. Sizlere bir guild başkanının neler yapması gerektiğini aşağıda anlatıcam şimdi (kimseye kasti bi görüşüm yok, sizin guildlerinizde değilim)

biz bu dediklerini bir çok kez denedik bende sana türkleri yazayım ozaman

1-) Türklerde Ego Tavandır.
    2-)Türkler Full Oyunu Prof oynar
    3-)Türkler kendilerien göre 0 Hata ile oynar eu guildlerde Guild Kick yer
    4-)Türklerde Bayan Oyunculara Yönelik Yapılan Şeyler Vardır
    5-)Türkler Guild Banka İtem Koymaz Guild Banktan İtem Alır
    6-)Türkler Pvp bilgisi Yoktur Ama Varmış Gibi Görünür Aynı Şey Raid icinde gecerli
    7-)Daha Bir Sürü Şey Eklerim Ama Gercekten Tartışma Konusu Olur

5. yok abi suçlu hep liderler :D gülücügü koyma unuttum yanlış anlamasınlar kinaye yapıyom ha yani anlayın anlamayan falan olur abi neme lazım bizim milletin sağı solu belli deil :D

6. frostwolfun ilk gününden beri golden pathın başınday(d)ım. neyi çekemiyorsunuz amınakoyayım iki taraflada az çok muhabbetim var bilen bilir oyun nickim lavaburn. birlikte yapamıyosanız oynamayın bilader şurda it dalaşınızı izliyoruz yok yere. birde adamların forumlarına göz atıyorum böyle bir mevzu ortada yok. he birde bur exploitin wintradein kralını yapan adam legal player ayağına yatmıyor mu öldürüyor beni. herkes boş boş konuşuyo ama oyunda niyeyse kimseyi +2.4te göremiyoruz :))

ps: şu serverda pveyi yapan bi smyph var bari adamlara bok atmayın

7. konuşmaları okudum her kişide hata var kişiler kendi hatalarını görmeden başkalarının hatasını yüzlerine vurmaya çalışmış Not:ben Symphony guildinden Tugay yani Obifenom.
    Ceoden in hatası : eskiden guild için güzel şeyler yapmış olabilir ama son 1-2 ay oyuna hiç girmedi bu doğru guild bildiğin ölüydü.Şimdi sevdiğim bir kişi diye onu savunacak değilim doğrular bunlar.
    Siberzehirin ve Guildinin hatası : Tamam ama ilgilenememiş olabilir önemli işleri vardır siz ise bunu bitirmek için yeni bir guild kurmayı düşünmüşsünüz bunada tamam. ama adamın yüzüne karşı onu ve guildini aşşağılamak yanlış bir davranış bu resmen kavgaya teşvik etmek.
    SymphonyOfDestruction da sadece 1 yönetici yok birçok yönetici var. kimse kimseye emir falanda vermiyor guildde pve çalışmaları yapılıyor hatta main grup yaptığı raidlerin canlı yayınını açıcak hem eğlenceli hemde bilgi verici raid yapılacak. izleyenler göremediği bosslarıda görebilcek. bu sıralar 2.raid grup çalışmaları yapılıyor henüz oluşturamadık bir kaç eksik var o kişilerin dönmesini bekliyoruz.daha önce bahsettiğim bir çok lider konusunda herkesin ayrı ayrı görevleri var herkesin görevini tamamen yerine getirdiğine inanıyorum ben örneğin benim görevim guild bankaya hiç durmadan gem koymak ve bazen low raidleri guilde yaptırmak daha son 2-3 hafta pcm bozuk olduğu için raid harici giremedim oyuna raidlere özel birşeyler ayarlayıp girdim sadece ama yeni pc mi aldım ve artık oyuna döneceğim indiriyorum. Neyse bu uzun yazıyı yazmamın nedeni başkalarını eleştirmeden önce lütfen önce bir kendinizi eleştirseniz fena olmaz? Türk insanınının bu düşünceden ne zaman kurtulcağını merak ediyorum... -Obifenom(SymphonyOfDestruction)

8. Uzun zamandır girmiyrum oyuna ama sırf benimde içinde bulunduğum guilde laf attığınız için BG günü orda olcam. PvP'de iyiyiz veya değiliz o zaman görürüz.
    /Nyhuf

First 12