1. Icecrown - Guilda de romani end-game

    Guilda <Partidul Comunist Roman> (Alliance) recruteaza doar playeri romani doritori de end-game content, oameni capabili, cu bun simt si respect, care doresc sa fie "fundatia" unei guilde noi pur romanesti, guilda aflata la inceput, dar cu multa rabdare si dedicare din partea ofiterilor sa ajunga sa si formeze o baza de playeri foarte buni (core raiders) cu care sa farmeze end-game content aici mentionand (lod, rs 25hc, togc cu mai mult de 3 grupe saptamanal).
    Dupa cum am afirmat mai sus, suntem la inceput, guilda "si a inceput activitatea" pe 3.1.2021, si este nevoie de foarte multa rabdare pana gasim o baza de playeri cu care sa incepem raidingul. Tot va fi pas cu pas, orice inceput este greu dar sper sa vom gasi oamenii necesari, si ce este cel mai imporant din punctul meu de vedere este ca sunt doar romani.
    Cat despre mine, am o experienta pe Molten/Warmane de 11 ani. Joc aici din 2009, coroborat si cu un scurt periplu pe Retail. Am inceput sa joc pe vechiul Frostwolf (3x), iar o buna perioada de timp pe Lordaeron(1x) unde am fost membru in prima guilda care a facut RF LK < U N D I S P U T E D>., si ulterior in alte core guilds dintre care enumar doar cateva: Encore, Solace, F L A W L E S S, Scale.(in toate am fost core-raider cel putin)
    Dorinta care a stat la baza fondarii acestei guilde este ca si noi putem, la fel cum ceilalti de alte nationalitati au putut, sa cream o guilda pur romaneasca capabila de farmat lejer raidurile end-game, cat si faptul ca a trecut foarte mult timp de cand romanii au avut o "breasla" care sa fi farmat lejer lod-uri si rs-uri.
    Acestea fiind spuse, imi cer scuze pentru spam, va doresc un An Nou fericit si foarte multe realizari pe planurile propuse, si, daca v a atras mesajul si doriti sa participati, va astept in-game sa mi dati pm pentru orice informatii doriti si aici pe forum thread. In game ma puteti gasi pe Zakonic, Zakonyc sau Anapauker.
    Va pup!

  2. Frumoase planuri, dar deja ii o guilda activa la alianta care dau try-uri la Lod, doar daca faceti o fuziune o sa aveti succesul mult dorit. multa bafta si rabdare!!!

  3. Frumoase planuri si, sa fiu sincer, iluzorii cu sanse mici de realizare. In primul rand, nu mai sunt atat de multi playeri romani cum erau in vremurile de inceput 2009-2014/15, in al doilea rand, populatia in general, a scazut mult de tot. Nu sunt in niciun caz 12k playeri, ci maximum 6k. Iar in al treilea rand, este greu sa gasesti romani dornici de end-game pve mai ales ca multi sunt dispersati in alte guilde straine si nu au niciun beneficiu daca ar lua-o de la zero cu o guilda noua. PLanuri frumoase, sanse de realizare zero. Macar am incercat :D

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •