Здравейте Бандюги,

днес мисля да ви дам съвет, може би ненужен, ма нет-а нали е безплатен ще си изкажа болката...

Става въпрос за стриймването или видеосподелянето, на нашата си игрица уау, какво съм научел от няколко години цъкане на въпросната игра.

Мисля, че ако имате желание да стриймване, тоя сървър е точното място за вас. Има супер много играчи. И възможности да ги привличате...


Стриймвал съм и аз. Не съм активен стриймър сега, но имам малко опит.

Ще ви препоръчам няколко неща, които биха ви помогнали...

Така, първия.. това което засяга платформата(сайта) и промените в програмата(софтуера) за стриймване..
---Задайте на сайта примерно - правила на чата, кратко инфо за вас, конфигурация на компа... избягвайте, по мое мнение поне в началото, да слагате линк Донейт...
---Качеството на картината е важно, потърсете в тубата или нета как да оптимирате това как изглежда видеото ви според интернета, който имате и компютъра . Безплатна програма е OBS, и мен лично много ми харесва.
--Това, което може да направите, за да изглежда видеото малко по професионално е тамплейт, на който се показват различни надписи, с последен последовател, донор и т.н. Аз лично си изтегли картини от безплатни сайтове, които са със снимки пъблик домейн. Добавих ги в OBS, поиграх си и стана интересно. Ще ви трябва .PNG картинка да си поставите вътре камерата...този формат картини могат да са ви полезни ако искате да украсите малко стрийма с да речем мечове, каски и не знам какво още.
--Мен лично много ми помогна поставянето на надпис на стрийма - "Цел Последователи За Месец ..." , благодарение на това ме последваха всеки ден по няколко человека...

Други неща, които биха ви помогнали са често да сте лайв и да имате точен час на започване, сприятеляване с други стриймари от вашата големина. Не молете за пари... Бъдете готови да ви тролят, по тея платформи е пълно с такива тролчета. Готовност имаите да стоите с часове да играйте и да говорите без никой да ви пиши. Като стана дума за писане и чат, отговаряйте на хората в него, ако се наложи изкарайте чата в отделен прозорец и му хвърляйте по едно око - Pop-up търсете...

Има различни софтуери, които не съм сигурен дали мога да пиша тук за тях или е забранено. Но сами може да търсите ботмодератори за регулиране на чата, за различните дранкулки по видеото...

Специално за този сайт, би било добре ако правиш нещо като гивауей от злато, като натрупаш балата с голд. Примерно, всички които са в канала ти и са ти последователи може да спечелят 5к голд да речем. Или ако си яко на пачка със койнове...

За сега толкова, утре пак!