1. greed rolden ban yedik ninja olduk

greed roll attım wirst geldi lether item hunter istedi vermedim druid healer dım os cat greed attım altını çizerim ve ninja diye icc de iken banladım greed roll nasıl ninjalık oluyor discent atsam ne olucak itiraz ettim bakan bir kişi bile yok 3 gündür. he nasıl bu olay oldugunu biliyorsun derseniz ben ms neyse ona need atıyorum bir tek benimkinden iyi olmak kaydıyla bir bu olay oldu başka hiçbir olayım yok greed roll de ban sebebi isteyene vermek gerekiyormuş demek bundan sonra full discant yada 5 kişi party kurup giricen başka yol yok ben ama her olayın ss ni alıp atıcam adam dps tank itemine need atıyor ne olaylar var bakalım günde 10 kişinin ninja ss ni görünce ne yapıcaklar.
    Edited: April 8, 2021

2. Greed roll ban sebebi değil, vermek zorundada değilsin adamlar icc de leather needleyen warrileri banlatıyorlar plate olmadığı için (icc 10 dan bahsediyorum.), ban appealdan neden banlandığına dair bilgi iste ayrıntılı olarak SS yi sanada göstersinler. Ama şöyle bir durum var, o ticket cevaplanana kadar sen çoktan banı bitirmiş olursun 3-5 gün veriyorlardı zindan ninjasına.

Ve dediğin gibi tank oynarken herhangi bir dps eşyasına need atan tankı banlatabilirsin ninjadan, tek kelime etmeden. O yüzden grup olarak anlaşmanız gerekiyor need atacaksanız os ye.

3. hayır dediğin gibi 3 5 günde cevap veriyorlarmış bnm 3 gün oldu zaten banım bitince haklı olsam ne fark edicek kusura bakmayın yanlışlıkla olmuş deseler ne olucak bir olay daha var buda olabilir toc 5 trinket farma balance druid olarak girdim healer çıktı balanceden healer a döndüm ama spell power trinketi lazımdı çıkınca mage ille rolledik ben aldım ama party e girerken söyledim spell power trinketi için giriyorum diye ama bunu bir tek party lideri biliyor. şöylede birşey var mage daha çok yarar ama haste spell power healer a da yarar bundan banlanıcağımı sanmıyorum balance için aldım tabiki trinketi ama sistemde bi sorun var kendini savunma şansın yok uyarı yok direk icc 25 te iken banlandım hee bundan sonra sw de insan bırakırmıyım bırakmam her dungeonda olan şey adam retri pala tank itemi atc itemi fark etmiyor kendisindekinden iyise needliyor ben haksız yere buna maruz kaldıysam kusura bakmasın kimse günde 10 ss atarım biride her iteme need atıyordu kızdım neden atıyorsun diye adam golda ihtiyacım var dedi bilmiyorum ticket falan ilk zamanlar adamın üstüne sağ tıkladım vote kick yaptım attık bitti 5 gün ban nedir he suçlu olsam valla diyorum gram sıkılmam uraşmam o koyuyor
    Edited: April 9, 2021

4. Bir sefer daha raporlanırsan ve hesap statündeki ban geçmişini sildirmezsen o ban bu sefer 30 gün olur, 5 değil. Balance için aldığın trinkete gelince onun healerlık bir tarafı yok, balance olarak girdiğin için ninjalamış sayılmazsın sadece, normal şartlarda o trinkete haste alıcam diye healer roll atamaz, hasar verince sp patlıyor. Bide o ninja olayı zindanlar için katı, ms n değil ise need atamazsın, de ye gidecek olsada eşya, anca aranızda anlaşırsanız. Bide kimse senin milleti raporlamaya başlayacağını umursamıyor, kimse sana raporlama demedi, güle güle kullanabilirsin o özelliği.
    Edited: April 9, 2021

5. haklısında gm nerden bilicek balance olarak girip healer yok diye healer a döndüğümü he anlatma şansımda yok zaten çünkü muhatap olabileceğim kimse yok ticket a cevap gelmiyor çünkü bi daha ban mevzusuna gelirsek akıllandım healer yoksa banane arkadaşım diyip çıkıcan healer olmıcan dps itemi lazımsa kaç bin kişi var yeni party e girerim millete yardımcı oldukta ne oldu adamda tank trinketi aldı sayemizde ama banı biz yedik.

6. Konudan biraz farklı olsa da sormak istediğim bir şey var, X raidine girdin leather item attı, grupta rogue ve warrior var diyelim, warrior a bis olsa bile normal şartlar altında rogun önceliği vardır değil mi ? çünkü warrior plate giyebilir ama rogue sadece leather giyebiliyor.

7. valla kardeşim öyle olması lazım bencede rs 25 te mesela 2 bileklik var clot lether spellpower tüm özellikleri aynı balance druid 2 sinide takıyor hem clot u hem lether ı orda ozaman balance druid avantajlı oluyor ms de hangi karakter ne giyiyorsa onun verilmesi gerek ama bi garip işte olaylar

8. Raidi kuran kişi belirtmediği sürece x y yi rolleyemez, roller demek pek mantıklı değil. Öncelik ve BiS meselesine gelirsek, genelde BiS parçalar alternatifi olmayan parçalar oluyor, toskk u ele alırsak, icc de warrior için alternatifi yok, gemiden düşen bileklik ihtiyacı olandan çok daha fazla hit verirken, arp vermiyor mesela, o warrior düz plate istiyorsa gidip rs10hc (ki imkansız olmasada, yapma şansı düşük.) yapacak ama o düşürdüğü bileklik bile toskk tan daha az işine yarayacak adamın, zırh tipinden az bir atkpower alsada zırh dps sınıfları için raidlerde işlevsiz, dps nin işi hasar almak değil hasar vermek. O druid meselesine gelirsek, yine aynı mevzu ama bu sefer karakterin alternatif eşyası mevcut ve stat dağılımı neredeyse aynı (biri 60 haste 55 crit, diğeri 55 haste 60 crit gibi, tam hatırlamıyorum.), hangi eşyayı aldığı farketmiyor ama yinede leather olan varken duduların o eşyaya girmesini uygun görmüyorum, aynı şekilde pala ve shamanlarında (iki sınıfında icc de daha iyi alternatifleri var, biri mail biri plate.), tabi iş heroic rs durumunda değişir. Bu bana bpc den offhand rolleyen şaman absürdlüğü gibi geliyor. Özetle, kendi zırh tipinde alternatifi bulunan (eşdeğer yada daha yüksek.) parçalara girilmesini yanlış bulurken, BiS parçalarda hiç bir sorun görmüyorum.

9. Öncelikle geçmiş olsun.
    Muhtemelen ban yeme sebebin ikinci bahsettiğin olay.
    Greed üzerinden kimse ban atmaz, atamaz yani disenchant da diyebilirdin dediğin doğru.

Peki ikincide bahsettiğin olay için ne yapacaksın?
    Roll zamanı geldiğinde yan builde atıyorsan soracaksın.
    Başta desen de sor yani bir şey olmaz.

Baktın kimse ses etmiyor devam edeceksin ama sorun çıkartan varsa da ellemeyeceksin.
    Rapor açma konusuna gelince...
    O özelliği şimdiye dek kullanmaman gerçekten yanlış, sadece ss alıp upload edeceksin ve basit bir ticket açacaksın ki bunu yapmalısın.

Warmane'in ninja işini sıkı tutması bence çok iyi.
    Farklı serverlarda gören var mı bilmiyorum ama bu olayı umursayan bir yönetim yoksa gear toplamak zulümden beter.
    Diğer arkadaşın dediği de doğru ayrıca, ban olayına itiraz et, temizlensin yoksa tekrar bir sorun olursa sıkıntı, durumunu anlatırsan düzelebilir diye düşünüyorum ama muhtemelen ikinci durumdur yani healer dönmüştüm vs. demen gerekir.

10. Group lootlu raid/dungeonlara girince ms heal diyebilirsin en başta bu sorunu çözer.