1. May 5, 2021  

Wotlk zamanını hiç oynamadım yeni başlayanlar için hangi class önerebilirsiniz?

Merhaba herkese umarım iyisinizdir :) Arkadaşlar şimdi ben normal de retail de oynuyorum. Arkadaşlar çok ısrar etti(lordearon serverın da oynuyorlar) ve warmane e az da olsa bir zaman ayıracağım. Fakat Wotlk zamanını hiç oynamadım ve oynayış olarak vs zor olacağı için yeni başlayacağım için hangi classları önerirsiniz? Normal de hunter yeni başlayanlar için önerilen bir class oynanılabilir mi? Wotlk zamanını öğrenene kadar beni idare edebilecek bir class olmasını istiyorum. Icecrown değil lordearon serverı için konuşuyorum.

2. May 5, 2021  
    Merhaba herkese umarım iyisinizdir :) Arkadaşlar şimdi ben normal de retail de oynuyorum. Arkadaşlar çok ısrar etti(lordearon serverın da oynuyorlar) ve warmane e az da olsa bir zaman ayıracağım. Fakat Wotlk zamanını hiç oynamadım ve oynayış olarak vs zor olacağı için yeni başlayacağım için hangi classları önerirsiniz? Normal de hunter yeni başlayanlar için önerilen bir class oynanılabilir mi? Wotlk zamanını öğrenene kadar beni idare edebilecek bir class olmasını istiyorum. Icecrown değil lordearon serverı için konuşuyorum.
    Oynaması en kolay ve en hızlı lvl atlayacakların sırayla 1) Retribution Paladin, 2) Feral Druid 3) Beast Master Hunter.
    Başa yazdıklarım 3 talent ağacından seçmen gereken.

Paladin 20'de ilk bineğini 1.5 altın civarına öğrenir, Retri'de 21 lvl'dan başlayarak %16 hız avantajı vardır, 62 olduğunda da Crusader Aura %20 hız avantajı sağlar. Dungeon'da Tank, Healer, DPS tüm rolleri en iyi şekilde oynayabilirsin.

Druid'de 10'da görevle bear form açılır, 15'den başlayarak başka bir şey gerekmeden bear formla tanklık yapabilirsin, ya da 20'de açılan cat form ile DPS gidersin. Lvling için de cat tek başına en idealidir. 16 lvl'da %40 hız veren travel form açılır, 60 olunca da diğer tüm sınıfların 300 altın civarına alabildiği uçan bineği trainer'dan 5 altın civarına elde edersin. Feral dışı Balance talentinde Boomkin olabilirsin, Mage'den daha güzel menzilli büyülerle DPS yaparsın ya da Resto talentinde Tree form'da en iyisinden healer olursun.

Hunter'da 16'da %30 hız avantajın olur. 10 olduğunda pet görevini yapman zorunlu, petin aggro çeken saldırı yeteneklerini aktif tutup arkadan ok/mermiyle ateş edip hızlı şekilde oynayabilirsin. Hunter özellikle PvP için daha 19 lvl'da Battleground'da en başarılı olan sınıftır.

3. May 5, 2021  
    Anladım abi. Retail da zamanın da hunter oynamışlığım oldu. Tabi bu wotlk ile aynı değildri biliyorum. Ama deneyeceğim hepsini bakacağım. Değer verip yazdığın için çok teşekkürler.