1. May 5, 2021  

Mining Kasarker Silver Bulamıyorum

Merhabalar, henüz yeni sayılabilecek bir oyuncuyum. Geçen sene 48 Level Human Mage'm vardı, şuanda da serverlar sıfırlandığından bu yana oynadığım 60 Level bir Human Warrior'um var. Anlayacağınız pek tecrübeli değilim. Sınıfım için daha uyumlu olmasından ötürü mining ve blacksmithing mesleklerini seçtim. Blacksmith çat pat bir şekilde ilerliyor ama mining 124 de tıkandı kaldı. Copper ve Tin toplayıp eritmek artık arttırmıyor. Bronze yapmak da arttırmıyor. Iron toplayamıyorum. Tek çarem silver bulmam ve eritmem. Ancak dün gece ve bugün şu saate kadar sadece 2 tane Silver buldum, onlardan birini de başkası kaptı. Kocabey adlı bir kullanıcının 1-80 Level görev ve meslek rehberini okudum, sağolsun çok güzel anlatmış her şeyi. Onun dediğine göre bir madeni gerektirdiği mining seviyesini 5'e bölerek çıkan sonuca uygun maplerde bulabiliyoruz. Mesela 175 mining isteyen bir madeni 175/5=35 level mapinde bulabiliyoruz. Kendi seviyemin yetmediği madenlere kadar buldum, tüm Eastern Kingdoms'u gezdim neredeyse ama bu Silver'ı bulamadım. Tin ve Silver aynı levelde açıldı diye hatırlıyorum, her yerde Tin var ama Silver yok. Kafayı yedim artık. Bu Silver'ı nerede bulabilirim, çok nadir çıkıyor da doğru yere bakmama rağmen ben mi göremiyorum, anlam veremedim. Bir yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada mining için olmazsa olmaz dediğiniz bir addon varsa onu da belirtirseniz çok makbule geçer. Uzun tuttuğum için kusura bakmayın, tekrar teşekkürler.

2. May 5, 2021  
    Merhabalar, henüz yeni sayılabilecek bir oyuncuyum. Geçen sene 48 Level Human Mage'm vardı, şuanda da serverlar sıfırlandığından bu yana oynadığım 60 Level bir Human Warrior'um var. Anlayacağınız pek tecrübeli değilim. Sınıfım için daha uyumlu olmasından ötürü mining ve blacksmithing mesleklerini seçtim. Blacksmith çat pat bir şekilde ilerliyor ama mining 124 de tıkandı kaldı. Copper ve Tin toplayıp eritmek artık arttırmıyor. Bronze yapmak da arttırmıyor. Iron toplayamıyorum. Tek çarem silver bulmam ve eritmem. Ancak dün gece ve bugün şu saate kadar sadece 2 tane Silver buldum, onlardan birini de başkası kaptı. Kocabey adlı bir kullanıcının 1-80 Level görev ve meslek rehberini okudum, sağolsun çok güzel anlatmış her şeyi. Onun dediğine göre bir madeni gerektirdiği mining seviyesini 5'e bölerek çıkan sonuca uygun maplerde bulabiliyoruz. Mesela 175 mining isteyen bir madeni 175/5=35 level mapinde bulabiliyoruz. Kendi seviyemin yetmediği madenlere kadar buldum, tüm Eastern Kingdoms'u gezdim neredeyse ama bu Silver'ı bulamadım. Tin ve Silver aynı levelde açıldı diye hatırlıyorum, her yerde Tin var ama Silver yok. Kafayı yedim artık. Bu Silver'ı nerede bulabilirim, çok nadir çıkıyor da doğru yere bakmama rağmen ben mi göremiyorum, anlam veremedim. Bir yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada mining için olmazsa olmaz dediğiniz bir addon varsa onu da belirtirseniz çok makbule geçer. Uzun tuttuğum için kusura bakmayın, tekrar teşekkürler.
    Sağolasın sözlerin için.

İki tane tüyo vereyim kolaylık olsun.
    Auction House'da Consumable > Item Enhancement bölümünden Scroll of Enchant Gloves - Advanced Mining, ya da kısaca sadece "adv" yaz arat.
    Eldivene +5 mining skill veren bir enchant. Eğer orada yoksa Trade'den Enchanter sorup parayla yaptır. O eldiveni de 450 olana kadar sakla, yok etme.
    +5 olduğunda 124 değil 129 oluyorsun ve sorunsuzca Iron Ore toplayabiliyorsun.

İkinci tüyo;
    Silver Tin ile aynı yerlerden düşük ihtimalle çıkar. Aynı şeyi ileride Rich Saronite ve Titanium'da göreceksin. Tin çıkan yerlerden mesela millet gelip topladıkça 3 defa Tin, 1 defa Silver çıkar gibi bir oran var.

Ancak rehberde de anlatıyorum Silver Ore'yi satmak için topla, asla kendin kullanıp ziyan etme. Aklı olan kişi işe yaramasa da, rengi yeşile de dönse tin ore'yı kazarak toplamaya devam eder. Zaten +3 artan Icecrown/Frostmourne'de oynuyorsun belli ki, en çok 3-4 tane daha tin kazsan 127'ye yükselecektir

EK: 60 lvl olmuşsun, yukarıda yazdığım enchant 1-60 arası için. 60 üstüne aynı işi yapan Scroll of Enchant Gloves - Gatherer diye bir tane daha var. Onu da aramada kısaca "Gath" yaz, satan varsa çıkar. Yoksa da her enchanter'da muhakkak vardır, Trade'den parayla yaptır, 1 tane Greater Cosmic Essence istediğinden maliyeti taş çatlasa 5-15 altın arasıdır.
    Edited: May 5, 2021 Reason: Enchant Gloves - Gatherer

3. May 5, 2021  

4. May 6, 2021  
    Teşekkür ederim cevaplarınız için. Oyuna girmeye vakit bulduğum zaman tüm tavsiyeleri uygulayacağım. Eminim sorunum çözülecektir. Adım adım, sora sora öğrenicez bir şeyler :)