1. July 2, 2021  

Renitor

Arkadaşlar herkese merhaba. Forum içinde belki paylaşılmıştır baktım ama göremedim, bulamadım. Ben Alliance druid bir çar actım daha doğrusu acalı oldu biraz şu an 53 levele kadar kör topal geldik :)
    Şimdi sorucak bir çok seyim varda sırayla birisinin cevaplayacagini umarak sorayım;

1.Feral druid gitmeyi düşünüyorum daha dogrusu gidiyorum da ama bir kaç yerde yanlış anlamadıyaam Feral druidlerin karma talent gittiklerini ve cogunlukla Rest-Feral karışık gittikleri kanısına vardım ben de öyle gitmeye çalışıyorum sizce doğru mu gidiyorum, değilse nasıl gitmeliyim?
    2.Silah olarak herhangi bir itemin saldırı degerine değil verdiği Stamina, Agility ve Strengnth değerlerine bakıyorum bunun dışında zırhlarda da buna dikkat ediyorum. Doğru mu yapıyorum?
    3.53-55 LvL bir çar olarak Glyph meselesine cok takılmalı mıyım?
    4. Gifth of the Wild ile Mark of the Wild arasında bir fark var mı varsa hangisi daha iyi veya Feral olarak ben hangisini tercih etmeliyim, eğer Gift of the Wildse bunu nasıl ogrenebilirim?
    5. 1vs 1 veya PvPler diyeyim oynarken zorlanıyorum classlara göre hangi skillleri nasıl vuracağımı vs. gibi onerileriniz var mı?

Çok uzun oldu sanırım ama gerçekten bu oyunun cahiliyim kusuruma bakmayın eğer bilgilendirirseniz çok çok makbule geçer şimdiden teşekkürler ☺️
    Edited: July 2, 2021 Reason: Not: Sormayı unutmuşum şu uçan binekleri veya uçma formunu ilerleyen zamanlarda Eastern ve Kalimdor'da da kullanabilecek miyiz acaba?

2. July 2, 2021  
    Arkadaşlar herkese merhaba. Forum içinde belki paylaşılmıştır baktım ama göremedim, bulamadım. Ben Alliance druid bir çar actım daha doğrusu acalı oldu biraz şu an 53 levele kadar kör topal geldik :)
    Şimdi sorucak bir çok seyim varda sırayla birisinin cevaplayacagini umarak sorayım;

1.Feral druid gitmeyi düşünüyorum daha dogrusu gidiyorum da ama bir kaç yerde yanlış anlamadıyaam Feral druidlerin karma talent gittiklerini ve cogunlukla Rest-Feral karışık gittikleri kanısına vardım ben de öyle gitmeye çalışıyorum sizce doğru mu gidiyorum, değilse nasıl gitmeliyim?
    2.Silah olarak herhangi bir itemin saldırı degerine değil verdiği Stamina, Agility ve Strengnth değerlerine bakıyorum bunun dışında zırhlarda da buna dikkat ediyorum. Doğru mu yapıyorum?
    3.53-55 LvL bir çar olarak Glyph meselesine cok takılmalı mıyım?
    4. Gifth of the Wild ile Mark of the Wild arasında bir fark var mı varsa hangisi daha iyi veya Feral olarak ben hangisini tercih etmeliyim, eğer Gift of the Wildse bunu nasıl ogrenebilirim?
    5. 1vs 1 veya PvPler diyeyim oynarken zorlanıyorum classlara göre hangi skillleri nasıl vuracağımı vs. gibi onerileriniz var mı?

Çok uzun oldu sanırım ama gerçekten bu oyunun cahiliyim kusuruma bakmayın eğer bilgilendirirseniz çok çok makbule geçer şimdiden teşekkürler ☺️
    Önce not: "Sormayı unutmuşum şu uçan binekleri veya uçma formunu ilerleyen zamanlarda Eastern ve Kalimdor'da da kullanabilecek miyiz acaba?"

Hayır kullanamayacaksın. Bu pakette sadece 60'dan itibaren Outland'da ve 77-80 arası Northrend'de uçabilirsin. Northrend için 1000 altın verip cold weather flying öğrenmen zorunlu. Ama ilk 80'de 77 olana kadar bunu öğrenemiyorsun. 15 Temmuzda yeni yamaya geçince, açacağın 2. 3. vs sonraki karakterde 68-80 arası için Dalaran'dan account-bound kitap alıp alt karaktere postayla gönderip 68'den itibaren uçabiliyorsun.

Önemli: Uçma açısından Druid'in %150 hızlı kuş formunu 60 olunca trainer'dan öğren, diğer sınıfların uçuş ayrı binek ayrı 300 altına öğrendiğini sen 5 altın civarına binekle birlikte açıyorsun.

-------------------------

Feralin iki amacı vardır, ya Bear (ayı) form için tanklık yapacak talent seçeneklerini işaretler ve savunmanı, dodge/parry gibi şeyleri yükseltirsin, ya da cat (kedi) form gidip özellikle PvP amaçlı oynarsın.
    Açıkçası cat form ya PvP ya da lvling yani 80 olana kadar seçilir. Feral talent asıl olarak bear seçip tank olmak içindir.

Resto ise Tree (ağaç) form ile healer olmak için seçilir ve hepsinde de en alt talente kadar inilir. Ama Balance'dan da üstten bazılarını seçersin. Balance'ın shapeshift vs en tepedekiler feral'de de seçilir.

Balance ise tıpkı Mage gibi oynamak içindir, uzaktan menzilli büyülerle, özellikle yıldırımlar, rüzgar, güneş gücü, zehirler vs doğa büyüleriyle aynı Mage'e benzer oynanır, Boomkin form gruplarda aranan ve iyi DPS yapan bir formdur.

Hangisini oynayacağın sana kalmış bir şey. Druid tank en çok sevilenlerden biridir ama tank olmak sorumluluk ister. Healer olmak daha kolaydır. Boomkin'le bol bol keyif alırsın, cat form ise dediğim gibi gizlenerek PvP yapmak içindir, gruptayken DPS olarak Boomkin'e göre vuruşu devede pire gibi kalır. PvE açısından pek istenmezsin.

-------------------------------

Evet tıpkı Hunter gibi Druid'de de silahın tamamen verdiği statslara bakacaksın. Resto isen Spirit ve mana regen, Bear isen Stamina ve defence/dodge benzeri, Boomkin için intellect ve spell power/crit rating vs, Cat için agility asıl bakacakların.

--------------------------------

Lordareon'da oynamıyorsan 55'den en çok 45 dakikada 60'a çıkarsın. Hemen uçuş formunu öğren ve Outland'a geç, biraz Hellfire, 62'de Zangarmash ve Terokkar'da oynayıp 68'de Borean Tundra'ya geç. İstersen 64-65'de Nagrand'da arena görevini yapabilirsin. 68-80 arası en çok sürse 2 günde bitecektir.

1-80 arası Glyph'ler genelde hızlı lvl atlamanı sağlar, veya bear formla tank, resto ile healer isen kullanman gereken glyphleri isterler. Ama 80 olana kadar çok da şart değil. Bir çok kimse ya tamamı, ya da yarısı boş şekilde 80'e çıkar. x7-x10 server'da 55'den 80'e çıkmak taş çatlasa 3 gün sürer, hatta zamanın varsa 7-8 saat en fazla.

-------------------------------------

Mark of the Wild bireysel sana ya da tek tek diğer oyunculara, Gift of the Wild seninle aynı party/raid grubundaki herkese topluca aynı buff'u yapmanı sağlar. Yani Gift of the Wild tek tıklamayla herkese yapar. Ancak reagent ister, yanında taşıman lazım.

--------------------------------------

PvP için forumun tepede sabitli başlıklarında ya da Class>Druid kısmında
    http://forum.warmane.com/forumdisplay.php?f=122
    rehberler olmalı.