1. May 6, 2022  

Frostmourne mu Icecrown mu?

Selamlar herkese. Retailde casual sayılabilecek düzeyde M+ Pushlamış sonrasında sıkılıp Wotlka merak sarıp buraya gelmiş birisiyim, henüz expensionı çözme aşamasındayım diyebilirim^^ Fakat kafamı karıştıran bir konu var ve henüz bir class mainlememiş ve maks level getirip gearlamamışken soruma cevap aramak istedim. Şöyle ki hangi realmde oynamam gerektiğine karar veremiyorum. Hangi realmde beraber oynayabileceğim Türk sayısı fazla bilmiyorum. Ayrıca şöyle bi sorum da var ki Frostmournedaki sezon olayı biraz gözümü korkutuyor yeni bir oyuncu olarak, gearingi olsun professionlar olsun sonuçta hiç wotlk bilgim yok. Contente ayak uydurabilir miyim bilmiyorum. Icc realminde işler biraz daha kolay gibi duruyor çünkü 80 ol 1 2 repu fulleyip itemlerini al sonrasında fos pos hor spamlayarak başlangıç gearingini halledebiliyormuşuz sanırım fakat orda da en basiti icc 10m normal için dahi 5.9 6k gs istiyolarmış. Yeni bir oyuncu olarak hangi realmi seçmem gerekir aydınlatırsanız sevinirim ^^.
    Bu arada beraber oynamak isteyenler olursa veya yeni oyunculara açık guild vs. varsa beraber oynamayı çok isterim. ^^

2. May 6, 2022  
    Selamlar herkese. Retailde casual sayılabilecek düzeyde M+ Pushlamış sonrasında sıkılıp Wotlka merak sarıp buraya gelmiş birisiyim, henüz expensionı çözme aşamasındayım diyebilirim^^ Fakat kafamı karıştıran bir konu var ve henüz bir class mainlememiş ve maks level getirip gearlamamışken soruma cevap aramak istedim. Şöyle ki hangi realmde oynamam gerektiğine karar veremiyorum. Hangi realmde beraber oynayabileceğim Türk sayısı fazla bilmiyorum. Ayrıca şöyle bi sorum da var ki Frostmournedaki sezon olayı biraz gözümü korkutuyor yeni bir oyuncu olarak, gearingi olsun professionlar olsun sonuçta hiç wotlk bilgim yok. Contente ayak uydurabilir miyim bilmiyorum. Icc realminde işler biraz daha kolay gibi duruyor çünkü 80 ol 1 2 repu fulleyip itemlerini al sonrasında fos pos hor spamlayarak başlangıç gearingini halledebiliyormuşuz sanırım fakat orda da en basiti icc 10m normal için dahi 5.9 6k gs istiyolarmış. Yeni bir oyuncu olarak hangi realmi seçmem gerekir aydınlatırsanız sevinirim ^^.
    Bu arada beraber oynamak isteyenler olursa veya yeni oyunculara açık guild vs. varsa beraber oynamayı çok isterim. ^^
    Geçen sezon Frostmourne daha farklıydı, bu sezon daha farklı, o yüzden zor bir soru soruyorsun.
    En temel fark Icecrown PvP yani 80 olana kadar sürekli saldırıya uğrayacaksın demek, Frostmourne ise PvE, yani arada bazı bug'larla PvP'en açılmadığı sürece güvenle gezip karakteri 80 yapabiliyorsun. Ayrıca Mythic dungeon diye eskilerin modlanmış, ama güncel hediler verdiği RAID'ler var, Icecrown'a göre yapacak daha çok iş oluyor.

Frostmourne'un Icecrown'a göre kötü yanı ise tüm PvE dungeon ve RAID'ler zorlaştırılmış halde, ki gerçekten zorluyor, boss'lar 1 yapacakları saldırıyı 2-3 defa yapıyorlar.
    Ama iyi yanı da şimdi 2009 Sonbaharından başladı, 3'er aylık kademe kademe ICC'ye kadar yükselecek. Basit 200 ilvl hatta 187 ilvl mavi parçalarla üst yapmış sayılıp RAID'lere katılabiliyorsun, çünkü kimsede daha iyisi yok, herkes aynı durumda.
    Icecrown'da ise yazdığın gibi herkesin üstü çok yüksektir.

Türk sayısı iki yerde de yüksek, bu sezon tekrar Frostmourne'da karakterler açtım, örneğin Alliance'de isimlerini Global Chat'den sık gördüğüm (Istanbul ve Azure Death) 2 tane Türk guildi var, tekinde anlık olarak 30-40 kişi online oluyor. Horde tarafı daha kalabalık olmalı, toplamda en az 150-200 Türk oyuncu olmalı.

Yeni oyuncu olarak kademe kademe ufaktan ilerleyip 8 ay sonra ICC'ye geçecek şekilde oynamak daha iyi olabilir.

3. May 6, 2022  
    Bilgiler için çok teşekkür ederim hocam inan çok yardımcı oldun ^^ ben ufak ufak horde da levelinge başliyim en iyisi

4. May 7, 2022  
    kesinlikle frostmourne, oyun içi ekleyebilirsin "Kekwcii" death knight horde

5. May 7, 2022  
    Tabiki de Icecrown.
    Frostmourne 1 sene sonra sıfırlanacak ve karakterin yine Icecrownda yerini alacak. Kolay şekilde farmlanmak istiyorsan direk zaman kaybetmeden Icecrownda başla derim.

6. May 10, 2022  

7. May 11, 2022  

8. May 23, 2022  
    Lordaeron.

Ekonomisi her ikisinden de daha sağlıklı, progress daha canlı.