1. May 11, 2022  

    Хто такий PvE прото-вар і як його готувати.

    Якщо ви і досі граєте у WoW WotLK та взялися за таку ризиковану справу як танкування то вам сюди.

    Перш за все, обравши долю танка, запамятайте 3 речі:
    • Якщо хтось вайпнувся - винен танк;
    • Якщо хтось не видає 10+K DPS - винен танк;
    • Якщо хіл не хілить, то теж, як не дивно будете винні ви - ну бо ви танк;

    Багато хто вам скаже - спекнись в фурі, а танчать нехай DK та Paladin або Druid.
    У всіх з них є свої переваги і недоліки як і у варів власне, тому менше слухати, більше практикуватися і все у вас вдасться.

    1.Таланти
    В основному білд для PvE завжди той самий з певними змінами.
    Для себе я виділив білд на зменшене CD сейвів (разом з символом) та стандартний без зменшеного CD.


    2. Символи
    Великі:
    CD-білд Glyph of Revenge, Glyph of Last Stand, Glyph of Shield Wall;
    Звичайний білд Glyph of Blocking, Glyph of Revenge, Glyph of Devastate(Glyph of Sunder Armor)
    Малі: можна ставити будь-які, вони не є критичними, але танку краще таки Glyph of Bloodrage, Glyph of Command, Glyph of Thunder Clap;

    3. Професії
    Як на мене вони не критичні так як бонуси від них збалансовані - обирайте на ваш смак.

    4. Макроси
    Використовую я їх мало

    Для мобільності
    #showtooltip
    /cast [nomod] Charge(); [mod:alt] Intercept; [mod:shift,target=mouseover] Intervene;
    Відволікання мобів в одній кнопці
    #showtooltip
    /cast [nomod] Taunt; [mod:alt] Challenging Shout; [mod:shift] Mocking Blow;
    Щити
    #showtooltip
    /cast [nomod] Shield Slam(); [mod:alt] Shield Block;
    Збивання читання магії і рефлект
    #showtooltip
    /cast [nomod] Shield Bash; [mod:alt] Spell Reflection; [mod:shift,target=focus] Shield Bash;
    5. Бажані характеристики
    Для танка основне мати 535(для данжів) і 540+ (для рейдів) Defence
    8% Hit
    Все інше сміливо у Stamina

    6. Камінці
    Це дуже не дешева річ, тому допоки ви особливо не зодягнуті можна і без них.
    Коли у вас одяг на рівні кузні/ями, то можна і зелененькі камінці позакидувати.
    У рейдовий одяг бажано таки мати сині або навіть фіолетові камінці.
    Для танка, якщо у вас з характеристиками все добре, то вибір особливо не великий Only Stamina.
    Єдине, що в голові(аби не в нирках) був або Austere Earthsiege Diamond або Eternal Earthsiege Diamond

    7. Ротація та власне як танчити.
    Її у вара-танка немає, є лише реакція на все що навкруги.
    Зробіть камеру якнайдалі щоб ви бачили якомога більше
    /script SetCVar("cameraDistanceMax", 25)
    Налаштуйте клавіші так як вам зручно - гарною ідеєю будуть Q, E, R, F, G і колесо хом'яка (окремо вгору і вниз).
    На найбільш потенційно злого DPS накиньте Vigilance (в крайньому випадку можна на хіла).
    Дуже важливим є вміння не збирати на собі весь рейд або данж, а точково висмикувати пачки мобів.
    Перед пулом обов'язково прокричіться Commanding Shout
    Влітаєте в моба(ів) з Charge -> Thunder Clap, а далі Revenge/Shield Slam/Devastate/Demoralizing Shout

    Якщо бачите що вам добряче дають ляща вмикайте Shield Block.
    Коли діло взагалі погано то по черзі (доки одне не пройде інше не застосовуйте) Shield Wall/Last Stand

    Моба/Боса який побіг в сторони на ваших тіммейтів перетаунтіть на себе або Charge/Intercept прямо до нього.

    Ви повинні навчитися контролювати ситуацію навколо себе, знати всі можливі тактики і механіки босів/мобів.

    Для данжів можна також комбінувати одяг на дамагера зі збереженням капу дефу і отримаєте досить дамажного танка і дуже смачні кріти.

    8. А що власне зодягати.
    Оскільки ви танк вас цікавлять лише Plate з характеристиками для танків Defence/dodge/parry/block rating/value
    Не примушуйте червоніти RL-а тим, що хочете щось з Spell Damage та Intellect (це зовсім не потрібна вам характеристика)

    9. Чарування на одежину.
    Тут я довірюсь на ваше почуття логіки.


    Гайд не претендує на унікальність, якщо комусь стане в пригоді - то і чудово.
    Для поціновувачів критикувати все що рухається - збережіть сили на щось більш істотне :)
    Успіхів у грі та побільше перемог українцям в реальному житті.
    Edited: August 6, 2022

  2. June 5, 2022  
    Опа, пама"ятаю у мої часи усі бісилися як звірі коли чули про прот вара у пве, хоча звісно були рукасті дядьки що уміли й могли грати протваром. До речі я пам"ятаю, що купа людей сварилися на протварів через начебто малу кількість дефів (здається тільки ШВ та ШБ), тож як з двома дефами танчити довгих босів типу ЛК? Я не аби поглузувати, мені просто цікаво (не маю сумнівів, що автор й справді з гарними ручками) :)

  3. June 5, 2022  
    В роки коли більш-менш активно грав, то як пригадую більшість танків (окрім ведмедя, бо ним до свого сорому не танчив) мають по дві конкретні деф-абілки + 2/3 мінорні дефки.
    З одяганням 4*T10 з'явиться ще +1 до деф-абілок.
    У вара окрім Shield Wall/Last Stand є ще мінорні Shield Block та Enraged Regeneration.
    Також вару дуже користі трині на використання з бар'єрами/стаміною.
    В рейдах таки рекомендую грати в білді зі зменшеними CD Shield Wall/Last Stand, тоді за один бій з босом ці дефи можна протискати по CD на всі критичні моменти по 2/3 рази.
    Вар це не той танк де можна спамити одну абілку і пити каву, але для мене то була перевага, бо додавало цікавості до гри.
    Також можна додавати + до дефу другому танку через Safeguard
    Про мобільність я помовчу - хто грав, той знає.

  4. добрий гайдик. але проблема прот варів в тому що на гері їм дуже болісно та і мало хто може в прот вара бо на фоні інших танків він дещо гірший.

  5. Так он же Priest вище пояснив про дефи, інше питання, що прот варом можуть грати тільки дуже досвідчені, які знають енкаунтери просто достеменно, новачкам годі й потикатися - хай поки тренуються на прот паладинах та БДК

  6. кращий танк на 335, але... танкувати варом потрібно вмілі хіли та гарний рейд. з кожним роком все важче грати пваром бо граці тепер більш казуальні і не мають бажання вивчати класс.
    це тей класс який потребуюе максимальної віддачі, інакше ви буде грушею для биття
    easy to learn hard to master

  7. танк непоганий. але якщо це рандом рейд то це лотарея як і з хпристом чи скіловий танк чи ні. та і беруть рідко прот варів

  8. Рандомний рейд це завжди ризик, ні гс, ні хто саме танк не матиме жодного впливу, якщо налаштування розбігтися після першого вайпу на треші.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •