1. Turk PVP Guildi Kurmak Istiyorum ama...

Herkese merhaba,

Oyu?n icinde ve forumlarda anlad?g?m kadariyla cok saglam Turk guildleri var ancak PVP guildi olan Trauma üst düzey beceri ve rating istedigi icin kat?l?m benim gibi server'a yeni baslayan arkadaslar icin zor oluyor. Bu sebeple PVP uzerine bir guild kurmak istiyorum. Beraber rating kasacak, premade BG yapacak, PVP'de kullanmak üzere pve item ihtiyac?na gore raid yapacak arkadaslar kat?l?m saglar mi? Dönüslerinize ve yorumlar?n?za göre yol izleyecegim.

Tesekkürler.

2. 14 senelik wow ve pvp oyuncusu olarak söyleyebilirim ki eger karakterindeki gear orta seviye ise yani furious yada relentless set ile oynuyorsaniz ve oyunda da yeniyseniz, saglam pvp oyuncularina karsi hic bir sansiniz yok. Bu oyunda Item level çok önemli. Caster oynuyorsaniz seri sekilde kacma manevrasini yapmalisiniz yada kabiliyetine sahip olmalisiniz, mele oynuyorsaniz silahiniz en az sizin hedefinizin armor leveline esit yada üzeri olmali. Aksi halde düsmana hasar vermek yerine kidiklarsiniz. Bu serverda "pay to win" sistemi mevcut. Yani "Capitalizm" her yerde "CApitalizm" demek istiyorum. Biraz donation yaparak saglam birkac item alirsiniz. Hem arena da çok olmasa da basari getirecek AP puanlari elde edersiniz, hem de bizim guild olan "Trauma" ya katilim icin (normalde saglam oynayan ancak gearscore düsük olan oyuncular da var aramizda) gereksinimi minimum düzeyde kazanmis olursunuz. Bizim guild gereksinimlerini yüksek tutmamizin sebebi, yillar önce kurmus oldugumuz bir guildde yasadigimiz tecrubelerdendir. (Bu serverda suan kurulu olan bir çok TR guildinin temeli olan bir guildimiz vardi. PvP ve PvE mentalitesine sahip TR oyuncularini tek çati altinda toplayan bir sistem. Ancak o dönem bile PvP oynayan TR oyuncularin sayisi genellikle 15-20 yi gecmiyordu. Etkinliklere ve 40 man pvp raidlerine mecburen pve tr oyuncularini aliyorduk) Suan da durum ayni. Sifirdan TR guildi kuracaginiza, yukarida bahsettigim yöntemi kullanarak bir EU pvp guildine katilin derim. TR oyuncularin çogu ego ve zaman kaybi. Trauma'nin yöneticileri ben de dahil yarisi TR oyunculardan kurulu. Trauma'yi kuran iskelet kadro da TR oyuncular. Ama biz bile guildi EU olarak kurduk. Sebebi de dedigim gibi az yasli TR oyuncularin egolarindan ve yetersiz oyun bilgisinden, ve de en önemlisi VEFA siligindan uzak olmak istegidir. Saglam EU oyuncularla beraber oynamak hem size hem de ortama kalite katmaktadir. Umar?m yazdiklarim yeterli düzeyde bilgilendirme vermistir size. iyi oyunlar.
    Edited: December 24, 2022

3. söyledi?in ço?u ?eye kat?l?yorum ama genelleme de yapmamak laz?m. türk oyuncular aras?nda çok iyi oynayan efendi oyuncular da var ve oyunu solo oynayarak 6k üzeri gs' ye sahip olmak çok uzun zaman al?r tabi öncesinde anla?abildi?in bir arena partneri bulmay? ba?arabildiysen o da. ben en az?ndan belli bi seviyeye gelmi? ancak ?artlar?n?z? tam kar??layamayan en az?ndan kar??lamaya yak?n oyunculara da bir ?ans vermeniz yönünde. söyledi?iniz gibi kötü tecrübeleriniz olmu? anl?yorum sizi fakat de?erli ve sayg?l? suçu olmayan türk oyuncular?n aleyhine olmamal? bu durum diye dü?ünüyorum. bu tamamen benim fikrim tabi ki kat?lmak zorunda de?ilsiniz, kesinlikle yanl?? anla??lmak istemem. asl?nda demek istedi?im tam olarak kriterlerinizin solo bir oyuncu için neredeyse imkans?z oldu?u. yabanc? bir oyun içerisinde herkesin arad??? en de?erli ?ey ayn? dili konu?an bir arkada? iken tam onu bulduktan sonra o arkada?a veya toplulu?a kat?lacak kriteri hiçbir zaman kar??layacak olamamas? çok üzücü. biliyorum toplumumuz çok bilmi? fakat olmayanlar da var. oyunu çok sevdi?i halde tek ba??na kald??? için ilerleyemeyerek istemeye istemeye silmek zorunda kalanlar. bence en az?ndan her oyuncuya ufak da olsa bir ?ans verilmesi yönünde. oyunda pvp içerikli guild bulmak gerçekten zor. hepinize iyi e?lenceler arkada?lar. bizleri mutlu edecek de?i?iklikleri güzel guildinizde görmek dile?iyle, iyi oyunlar arkada?lar.