1. Garadayi's Avatar
    Garadayi
    Guest
    guildlerini ve oyuncularının genel özelliklerini bilmem ama forumun turkish yazan kısmında basit bir laf bile uzar da uzar. şekil A da görüldüğü üzere ''iyi bir guild bulman lazım'' lafının uzaması gibi.

neyse fazla uzatmanın lafı yok. tavsiyem basit, anlayar anlar, isteyen uyar, anlamayanlara da anlayanlar anlatır. buranın kullanıcı profili kısa bir laftan destansı cevaplara götürür işi. şimdiden neyin kafalarını yaşamalara, türklükten gurur duymalara bile geldi iş :))

iyi oyunlar, kolay gelsin.
    nasıl bir dengesizsin ya sen :)

2. Matthaus's Avatar
    Matthaus
    Guest
    guildlerini ve oyuncularının genel özelliklerini bilmem ama forumun turkish yazan kısmında basit bir laf bile uzar da uzar. şekil A da görüldüğü üzere ''iyi bir guild bulman lazım'' lafının uzaması gibi.

neyse fazla uzatmanın lafı yok. tavsiyem basit, anlayar anlar, isteyen uyar, anlamayanlara da anlayanlar anlatır. buranın kullanıcı profili kısa bir laftan destansı cevaplara götürür işi. şimdiden neyin kafalarını yaşamalara, türklükten gurur duymalara bile geldi iş :))

iyi oyunlar, kolay gelsin.
    kardeşim sen benim niyetimi cidden anladınmı yoksa burda başka bir amacınmı var ? yazılanlardan çıkardığın özet bumudur yani
    sanada iyi oyunlar

3. Matthaus's Avatar
    Matthaus
    Guest
    nasıl bir dengesizsin ya sen :)
    kardeşim o benide derdimide anlamamış uzatmaya gerek yok bir faydası yok tartışmanın gönlüm isterdiki hep beraber olalım sırtsırta verelim

4. Matthaus's Avatar
    Matthaus
    Guest
    PvE oyuncusuysan Deathwing ve Ragnaros'ta zaman kaybetme. Özellikle de sağlam bir raid yapan guildin yoksa boşa durma bile. Global partylerinin hepsi egosu yüksek oyunculardan kurulu, full donation itemlarla herkesi kendileri gibi donor zannedipte 6k+ gs isteyen bebelerle dolu. İnsanlar yüksek dps nin yüksek gs ile geleceğini zannediyor. Bu sadece pve için değil pvp için de öyle. Deathwing de oynuyordum ancak son zamanlarda pvp den zevk alamaz hale geldim. Şayet parayı basan herkes shadowmourne ve lk25hc silahlarla bg lere giriyor. Eğer pve oynayacaksan sıfırdan Lordaeron'da karakter kas. Herşey ağır emek istiyor o realmde. Donation ve vote olayı yok. Herşey eşit ve adil. Bir guilde girer DKP puanlarıyla item kasarsın. İCC henüz gelmedi. Millet naxxramas falan raidliyor. Aşama aşama gelecek tüm raidler. Önce ulduar, toc sonra icc gelir ama nereden baksan 5-6 ay süre demek. Kısa zamanda 80 olur onlara yetişirsin eğer lvl kasmayı seviyorsan. Yok kasmam diyorsan kolay gelsin. işin zor.
    düşüncelerin çok güzel abi ama biraz bıkkınlık geldi sebebi oyuncular oyunda değil ama denemeye değer , fakat oyun yönetiminin yarın ne yapacağı belli değil çekerim ne eziyet gerekiyorsa alışığımda inşallah verilen emeğe değer

5. Areilis's Avatar
    Areilis
    Guest
    Justice of Light alliance tarafında bir türk guildi orayla irtibata geçmeni öneririm ortam güzel daha da iyi olacak exp görev konusunda bende yardımcı olabilirim elimden geldiği kadar düşünürsen buyur gel kardeşim , horde olarak oynarım diyorsan Orgrimmar Belediyesi var
    Edited: January 10, 2016

6. kardeşim sen benim niyetimi cidden anladınmı yoksa burda başka bir amacınmı var ? yazılanlardan çıkardığın özet bumudur yani
    sanada iyi oyunlar
    alt tarafı türk şu sunucuda türk guild arıyorum dersin ya da bilmediğin terimlerin cevabını istersin. amacın nedir bilmem ama peşinde koştuğun iş çok basit aslında, tamam mı kardeşim. yoksa rug raidlere girersin, raidin lideri raid başlamadan arşiv-eşya-gem-enchant kontrolü yapar. yeterli bulursa düşük ihtimalle başarılı olacak bir pug raidle icc dönersin.

mesela türk guildlerinde garadayi gibi sürüsüne bereket mal olacak. şunun gibi bir kaç tanesiyle nasıl fos-pos zor biter :)) şunun gibileriyle muhatap olmamak için de türkler toplanmıyordur bence :))

yeterli zeka ve konuşma adabı yoksa işiniz zor diyeyim. başarılar diyeceğim ama eldeki malzemeyle zor.

bu konuya da daha bakmam ya da yazmam. muhatap alınca ya da lafa dallama gibi atlayınca kendini adamdan sayan ufaklıklar dolmaya başladı.
    Edited: January 11, 2016

7. Matthaus's Avatar
    Matthaus
    Guest
    alt tarafı türk şu sunucuda türk guild arıyorum dersin ya da bilmediğin terimlerin cevabını istersin. amacın nedir bilmem ama peşinde koştuğun iş çok basit aslında, tamam mı kardeşim. yoksa rug raidlere girersin, raidin lideri raid başlamadan arşiv-eşya-gem-enchant kontrolü yapar. yeterli bulursa düşük ihtimalle başarılı olacak bir pug raidle icc dönersin.

mesela türk guildlerinde garadayi gibi sürüsüne bereket mal olacak. şunun gibi bir kaç tanesiyle nasıl fos-pos zor biter :)) şunun gibileriyle muhatap olmamak için de türkler toplanmıyordur bence :))

yeterli zeka ve konuşma adabı yoksa işiniz zor diyeyim. başarılar diyeceğim ama eldeki malzemeyle zor.

bu konuya da daha bakmam ya da yazmam. muhatap alınca ya da lafa dallama gibi atlayınca kendini adamdan sayan ufaklıklar dolmaya başladı.
    konuyu 1.5 ay önce açtım sağolsun yardım etmek isteyen bir arkadaş aynı gün verdiği cevaplada anlamadığım şeyleri öğretti allah yardımcısı olsun ve kardeş konuda kapandı . senin için düşüncem şu takındığın uslubundan sarfettiğin sözlerden tartışma gerilim uzlaşmazlık ve daha önce görmediğim kadar yüksek bir ukalalık var başka bişey yok amacımı bilmediğini söylüyorsun ama açtığım konuya 4 mesaj atıyorsun anlatmaya çalıştığın konular zaten tekrar tekrar tecrübe ettiğim ve benim gibi dostların tecrübe ettiği genel problemler çözebilenler çözdü çözmeyen üstesinden gelemedi başka arayışlara yöneldi aynen ben gibi .
    bazısı için komik bile gelecek sorun olarak bile görünmeyecek sorunları bazıları çözemeye bilir bende oyun içinde çözebilmeyi başarabilseydim orda yardım edecek birini bulabilseydim ki çok aradım burda bunları yazmamış olacaktım anlıyormusun , senin karakter seviyende pek mükemmel değil herhangi bir alçak gönüllülük yok sana ne yapmışlar bilmek isterdim . düşünceye saygı göster gösteremiyorsanda muhattap olma burnunu onların problemlerine sokma git işine bak istersen basitçe her zaman ne yapıyorsan onu yap bunları yapmaksa seni memnun eden yazmaya devam et buna başka konulara mesajlara ama bendece daha bakma ve de yazma kardeşim isabet olur ! sen sensin değişmezsin herkesde kendisi haklıdır kimi yaşı gibi davranmaz kimi işne geldiğini yapar ben neler görmedim belki az olabilir 4.5 sene zamanımın çoğunu bu oyuda geçiriyorum fakat asosyalde değilim ben bu dostların neden bir arada olmadığını anlıyorum dedim konu açtım konuyu okuyan yazan arkadaşlardan belki birilerine ulaşırım keyifle oynayacak bir ortam bulurum onuda buldum lordaerona geçerek ! senin için en iyisini diliyorum kardeş yeterince uzun yazdım hoşuna gitmiyor uzun olması başka konulara değinilmesi biliyorum ama inşallah bir harfinden ibret alırsın allah oyun içinde senin gibi arkadaşlara denk getirmesin inşallah ben hakaret ettiğin arkadaşlarla sabah akşam vipe yiyip gülmeye eylenmeye razıyım...

First 12