1. Matthaus's Avatar
    Matthaus
    Guest

anlamadığım raidlerde kullanılan yabancı tabirler

krasus
    inspecty
    memo
    5.9 shadow priestim ve icc10da 8. boss a kadar yapılmış achievementim var karakter donate değil sıfırdan kasarak yaptım fakat bu realmde sadece 1 kere oynadım icc de realm ragnaros . orjinal mop wow 5.4.8 den terkim ordaki tüm raidleri bitirdim biliyorum , kısacası nedir bunlar her oyunda olduğu gibi oyun içinde yaratılmış extra absürt kurallarmı ? adam partiye aldıktan sonra direk bunları soruyor cevap alamayıncada gülegüle kendimden 9 tane daha klonlayamayacağıma göre bu sorunu çözmem lazım . icc için neye ihtiyaç var tactic & achi & gear dışında ? arkadaşlar bakıyorum hiç bir yerde açıklama bulamıyorum bari oyunu oynayanlardan biri yardım eder diye buradan yardımınızı bekliyorum benim gibi bu konuya takılan arkadaşlarada yardımı olur belki
    Edited: November 25, 2015

2. krasus
    inspecty
    memo
    5.9 shadow priestim ve icc10da 8. boss a kadar yapılmış achievementim var karakter donate değil sıfırdan kasarak yaptım fakat bu realmde sadece 1 kere oynadım icc de realm ragnaros . orjinal mop wow 5.4.8 den terkim ordaki tüm raidleri bitirdim biliyorum , kısacası nedir bunlar her oyunda olduğu gibi oyun içinde yaratılmış extra absürt kurallarmı ? adam partiye aldıktan sonra direk bunları soruyor cevap alamayıncada gülegüle kendimden 9 tane daha klonlayamayacağıma göre bu sorunu çözmem lazım . icc için neye ihtiyaç var tactic & achi & gear dışında ? arkadaşlar bakıyorum hiç bir yerde açıklama bulamıyorum bari oyunu oynayanlardan biri yardım eder diye buradan yardımınızı bekliyorum benim gibi bu konuya takılan arkadaşlarada yardımı olur belki
    Karus dalarandaki yer oraya cagırıyor seni inspect dediği kısım ise raidi kuran adamın yanına gidip üstüne bakması pvp itemi varmı ench gem eksiğin varmı diye memo dediği yerde dalarandaki yer iyi oyunlar.

3. Matthaus's Avatar
    Matthaus
    Guest
    bilgilendirme için teşekkür ederim ! mopda böyle bir durumla karşılaşmadığım için zorluk çektim , zaten serverde sadece emek harcayarak bir yere varılamıyor . şu bulgarları polonyalıları hatta gürcüleri kıskanır oldum ,nasıl 1-2 saatte çar çabuk 10 kişi 20 kişi topluyorlar , üstelik sadece kendi milletinden adam alıyor bunu anlamıyorum ... ben 1.5 senedir serverdeyim 40 tane türk görmemişimdir ...
    Edited: November 26, 2015

4. Türk çok ta belli etmiyorlar. Bazı arkadaşlarımız türk olduğunu belli etmekten çekiniyor. Oysa ben gurur duyuyorum.

5. Türk çok ta belli etmiyorlar. Bazı arkadaşlarımız türk olduğunu belli etmekten çekiniyor. Oysa ben gurur duyuyorum.
    Bir çok kez Türk Guildi kuruldu bir çok iyi Türk playerler bir araya geldi faka istikrarsızlık ve kavgalardan harici laf getirip götürenler fitne fesat sokanlar sayesinde dagıldı yoksa selam yazdıgın da as yazan adam cok

6. Deatwing horde de Türk - yabancı karışık guilddeyiz. officerlerimizin çoğu türk . incredible olarak buraya geçtik. ben nerdeyse 4 aydır pug raide girmiyorum tavsiyede etmem. taktik bilgini geliştir güzel bi guilde gir derim . pug raidin iyisine ayda bir denk gelirsin. gearın da güzelmiş yani 25n belki 25hc bile girersin dps iyiyse. guild adı favorite nightmares.
    Turab Turaab favicon . bana bunlarla da ulaşabilirsiniz :) taktik bilgisi hakkında da yardım ederim.

7. Matthaus's Avatar
    Matthaus
    Guest
    valla abi 6.1 geara ulaştım icc 10 normal e alıp 1. boss önünde hiç bişey demeden kickleseler razıyım ama achi 8.boss olmayınca olmuyor çok karaktersiz insan var oyunda bırakıp gideyim desem hastasıyım oyunun ne yapacağım raid finder olayı çözecek oda yok işte pvp de oynamak istemiyorum meslek para hiç bişeye ihtiyacım yok bişeye ihtiyacım olsa mesleklik pazardan almaya ihtiyacım yok kendim yapıyorum. meşguliyet yarat desem 14 tane alt çar kastım 15.mi açayım oyun yönetiminin ta a... koyim , türk olduklarını gizleyen arkadaşlara da burdan selam olsun vaziyetimiz budur işte ....

8. guildsiz iyi bir pve deneyimi beklemeyin. guildde ne kadar iyiyse yapılanlar o kadar yüksek seviyede olacaktır.

derdi pve olanlar belli noktadan sonra kesinlikle iyi pve guildi arasınlar. önüne geleni alan, 10 kişi zor toplanan, guild içinde guild oluşturmuş, aktif olmayan guildler değil tabi bu iyi guildler.

9. Areilis's Avatar
    Areilis
    Guest
    guildsiz iyi bir pve deneyimi beklemeyin. guildde ne kadar iyiyse yapılanlar o kadar yüksek seviyede olacaktır.

derdi pve olanlar belli noktadan sonra kesinlikle iyi pve guildi arasınlar. önüne geleni alan, 10 kişi zor toplanan, guild içinde guild oluşturmuş, aktif olmayan guildler değil tabi bu iyi guildler.
    ne düzgün (dürüst - adil - arkadaşlık ortamı olan) bir guild var ragnarosda nede düzgün guild kuracak bir avuç adam ! sen neyin kafasını yaşıyorsun ey arkadaşım ...
    bulgarca , polonyaca yada ispanyolca biliyorsan ayrı tabi server onlara güzel

10. ne düzgün (dürüst - adil - arkadaşlık ortamı olan) bir guild var ragnarosda nede düzgün guild kuracak bir avuç adam ! sen neyin kafasını yaşıyorsun ey arkadaşım ...
    bulgarca , polonyaca yada ispanyolca biliyorsan ayrı tabi server onlara güzel
    guild bul diyoruz soruyu sorana! zaten türklerin derdi de lafı anlamadan tartışma ortamı yaratmak. ondan sonra pugdan beter oluyor raidleri. türk guildi bul ya da kur demiyorum. iyi bir pve guildi. her milletten kişiyi alan guildler de var.

11. Areilis's Avatar
    Areilis
    Guest
    guild bul diyoruz soruyu sorana! zaten türklerin derdi de lafı anlamadan tartışma ortamı yaratmak. ondan sonra pugdan beter oluyor raidleri. türk guildi bul ya da kur demiyorum. iyi bir pve guildi. her milletten kişiyi alan guildler de var.
    haklısın ne konudan nede yazdığımdan hiç bişey anlamamışsın ! arkadaşa ve tek takılan kardeşlere random guild tavsiye etmiyorum , aslında hiç kimseye ! şahsen globalde,forumda,ticketlarda gasp edilen hakkını aramak zorunada kalırsın elinede bişey geçmez tavsiyedir ister dinle ister git dene . sana burda hırsız guildler için liste yapamam forumda mevcut araştırdığım kadarıylada boşta bir oyuncu için ragnarosda aktif iyi bir guild kalmadı globalde gördüğüm random guildler item çalma derdinde ! amaç şans denemekse eğer ''lordaeron'' a başlaman gerekir ...
    ( zaten türklerin derdi de lafı anlamadan tartışma ortamı yaratmak değilmi . (oSnooByo) )
    Edited: January 10, 2016

12. Matthaus's Avatar
    Matthaus
    Guest
    ben guild çok aradım arkadaşlar yoksa burda neden konu açayım size basit gelecek bir mesele için . ninja item olayı başıma geldi zaten %100 roll kazandığım itemi lider %14 lük adama verdi üstünede tüm raid benle alay etti ağlama vs tezgahı gördüm ama geç oldu . ben ekran resmi vs ticket için ne isteniyorsada harfi harfine yaptım gm yetersiz diyip konuyu kapattı üstünede raid liderine küfür ettim diye 2 gün banlandım. ben konuşup anlaşabileceğim bir grup aradım türk olsunlar yuvarlanır gideriz dedim inanmıyordum çünkü serverde türk olmadığına başından beri ama arayışı bıraktım ben artık arkadaşlar bende türk olduğum için gurur duyuyorum sametx340 allah yardımcımız olsun

13. Matthaus's Avatar
    Matthaus
    Guest
    lordaerona gitmeyi düşünmüyorum kardeşim çileli geçmiş bir çocukluk dönemine yeniden başlamak gibi belki orjinale para öder eskisi gibi devam ederim

14. guildlerini ve oyuncularının genel özelliklerini bilmem ama forumun turkish yazan kısmında basit bir laf bile uzar da uzar. şekil A da görüldüğü üzere ''iyi bir guild bulman lazım'' lafının uzaması gibi.

neyse fazla uzatmanın lafı yok. tavsiyem basit, anlayar anlar, isteyen uyar, anlamayanlara da anlayanlar anlatır. buranın kullanıcı profili kısa bir laftan destansı cevaplara götürür işi. şimdiden neyin kafalarını yaşamalara, türklükten gurur duymalara bile geldi iş :))

iyi oyunlar, kolay gelsin.
    Edited: January 10, 2016

15. PvE oyuncusuysan Deathwing ve Ragnaros'ta zaman kaybetme. Özellikle de sağlam bir raid yapan guildin yoksa boşa durma bile. Global partylerinin hepsi egosu yüksek oyunculardan kurulu, full donation itemlarla herkesi kendileri gibi donor zannedipte 6k+ gs isteyen bebelerle dolu. İnsanlar yüksek dps nin yüksek gs ile geleceğini zannediyor. Bu sadece pve için değil pvp için de öyle. Deathwing de oynuyordum ancak son zamanlarda pvp den zevk alamaz hale geldim. Şayet parayı basan herkes shadowmourne ve lk25hc silahlarla bg lere giriyor. Eğer pve oynayacaksan sıfırdan Lordaeron'da karakter kas. Herşey ağır emek istiyor o realmde. Donation ve vote olayı yok. Herşey eşit ve adil. Bir guilde girer DKP puanlarıyla item kasarsın. İCC henüz gelmedi. Millet naxxramas falan raidliyor. Aşama aşama gelecek tüm raidler. Önce ulduar, toc sonra icc gelir ama nereden baksan 5-6 ay süre demek. Kısa zamanda 80 olur onlara yetişirsin eğer lvl kasmayı seviyorsan. Yok kasmam diyorsan kolay gelsin. işin zor.

12 Last